Ženské šprinty na vrcholoch sezóny priniesli Slovensku už nejednú obrovskú radosť, najmä v podaní Anastasie Kuzminovej. Naposledy práve pre rokom získala zlato v tejto disciplíne na MS. Dnes sme dúfali v úspech Paulíny Fialkovej, no, samozrejme, snažili sa všetky štyri Slovenky.
MS 2020: rýchlostné preteky žien na 7,5 km |
|||||
Anterselva | piatok, 14. februára 2020, 14:45 | 3,3 ºC | |||
Marte Olsbu Roeiseland (0+1) 21:13.1 |
4 km/h | ||||
Vysiela Dvojka RTVS, komentuje Ľuboš Hlavena |
Druhý deň Majstrovstiev sveta v biatlone v Anterselve patril dámam. Tie bojovali o honor majsterky sveta v najkratšej individuálnej disciplíne v programe šampionátu. Vlani v rýchlostných pretekoch explodovala slovenská radosť, pretože zlato získala Anastasia Kuzminová, ktorá však už profesionálnu kariéru ukončila. Obhajkyňa tak na štarte chýbala. Šancu ovládnuť dnešný šprint malo viacero biatlonistiek, najviac Dorothea Wiererová, Tiril Eckhoffová a Marte Olsbu Röiselandová, iba oni tri v tejto sezóne dokázali vyhrať šprint. Vlani v šprint v Anterselve zvíťazila Markéta Davidová.
Prvou ženou, ktorá dnes opustila priestor štartu a cieľa bola Hojnisz - Staregová. Aktuálna poľská jednotka včera v štafete nepretekala, takže našetrené sily mohla naplno využiť. Bežecky bola solídna, strelecky vybuchla na stojke, po ktorej išla na dve trestné kolá. Dobrou strelkyňou je Džimová, lenže Ukrajinka štatistiky v piatok nepotvrdila, už v ľahu urobila dve chyby. Veľmi zlou nohou vstúpila do pretekov aj Häckiová, ktorá na strelnici pripomínala fakľu, na prvej položke jej zostali visieť tri terče. Dokopy o jednu chybu menej urobil Kristejn - Puskarčíková.
Už za ňou sa po trati prehnala ako víchor aktuálne vedúca žena v hodnotení Svetového pohára. Eckhoffová už po ležke tušila, že zlato nevyhrá. Zmýlila sa dvakrát, ďalšie štyri omyly pridala v stoji a poriadne si skomplikovala účasť v stíhačke. Lenže ani Wiererová na domácej strelnici nepredviedla bezchybný výkon, Dorothea sa porúčala na dve trestné kolá, takže ani ona v boji o zlato nezohrala hlavnú úlohu. To Röiselandová už mútila vodou v popredí, pretože jej ušiel iba jeden výstrel. Treťou Nórkou v akcii bola Tandrevoldová, lenže jej to v stoji blikalo ako na železničnom rázcestí, urobila štyri chyby.
Ženy v šprinte mali veľké problémy na strelnici, aspoň do tohto okamihu. Jedinou bezchybnou biatlonistkou bola zatiaľ iba Aita Gasparinová. K tým, čo nevybielili desať terčíkov patrila tiež Vittozziová, ktorá v šprinte zabehla o tristo metrov naviac ako pôvodne plánovala. Úplne rovnaké strelecké preteky prežila Brorssonová, ktorá si však dve nepresnosti rozdelila na každú položku. Potom sa zraky fanúšikov upierali na Davidovú, ktorej strelnica v Anterselve zvykne chutiť. Ani ona ale neskolila desať terčíkov, ale "iba" osem. Pri jej bežeckých možnostiach to nebola žiadna tragédia. Štandardný strelecký výkon v dnešnom šprinte, teda dve chyby, zaznamenala aj Preussová.
Ani skúsená Valj Semerenková si neporadila s vetrom, ktorý dnes panoval na strelnici v Anterselve, aj ona išla do dvoch trestných kôl. Zato Dunkleeová si postrážila všetkých desať výstrelov, a bola iba druhou ženou, ktorá dnes dokázala zostreliť všetky terčíky. K nim mohla patriť Simonová, ale Julia samu seba pochovala hneď na začiatku. Po streľbe v ľahu išla do troch trestných kôl. Hrozný úvod na strelnici mala aj Herrmannová, ktorá ku dvom chybám v ľahu pridala aj jednu v stoji. Rovnaký počet trestných metrov absolvovala aj Perssonová, Linn išla krúžiť metre navyše po streľbe v stoji.
Susan Dunkleeová (© Courtesy Nordic Focus / WCH 2020) |
Tajnička pomaly začínala naberať reálne kontúry, no na trati sa stále nachádzali dámy, ktoré ešte mohli premiešať poradím v popredí. Mironovová sa o to snažila, ale dva jej náboje sa jej zatúlali mimo terčov. Túlavé náboje si zobrala aj Braisazová, a preto Justine až štyrikrát krúžila pred zaplneným štadiónom v trestnom kole. Úplne iný príbeh písala Hauserová, ktorá urobila iba jednu chybu, lenže Rakúšanka strácala v bežeckej časti. Za ňou už išla Hanna Öbergová, a tá v stoji vybuchla. Poslednou adeptkou na zlato bola Mäkäräinenová, ale ani Kaisa sa so streľbou nepopasovala ani na dvojku. So štyrmi chybami zázraky očakávať nemohla.
Chybovali aj ďalšie pretekárky. Hinzová minula dva terče, takže už na strelnici sa pripravila o dobrý výsledok. O jednu hrúbku menej urobila jej krajanka Horchlerová, lenže jej to dnes vôbec dobre nebežalo. Rovnaké vysvedčenie na strelnici ako Karolin mala aj Pidhrušna, ktorá tak zabojovala o dobré umiestnenie. Už keď to vyzeralo, že poznáme menoslov na stupni víťazov, sa na strelnici objavila Charvátová. Lucia túto sezónu trochu pookriala a začala zbierať dobré výsledky. Lenže nikto asi nečakal, že v tak ťažkých podmienkach sa blysne po streleckej stránke. Z desiatich terčov nezavrela iba jeden.
Lucie Charvátová šťastná v cieli (© Český biatlon / Petr Slavík) |
Prvou majsterkou sveta na šampionáte v Anterselve sa stala Marte Olsbu Röiselandová, ktorá ako jedna z mála žien ustála ťažké podmienky v srdci biatlonového areálu. Urobila v ňom iba jednu hrúbku, čo bol dnes nadpriemerný strelecký výkon. Nórka tak naplnila papierové predpoklady a splnila tiež základnú úlohu, s ktorou do Talianska cestovala. Na dnešný úspech bude dlho spomínať, pretože vôbec po prvýkrát získala zlato na šampionáte v individuálnej disciplíne. Tešiť ju môže aj skutočnosť, že do nedeľňajších stíhacích pretekov si vytvorila luxusný náskok, iba strieborná dáma mala menšiu stratu.
Bola ňou Susan Dunkleeová. Americká biatlonistka dnes ukázala, že má skúsenosti na rozdávanie, pretože dnes ako jedna z mála dám nemusela navštíviť trestný okruh. Dunkleeová neprežíva zrovna sezónu podľa predstáv, o to je jej výsledok prekvapivejší, ale tento cenný kov jej určite zalepí všetky rany, ktoré na jej biatlonovom srdci urobili jej tohtoročné výsledky. Ďalšiu veľkú radosť do českého tábora priniesla Lucie Charvátová, ktorá prežila dnes najlepší deň vo svojej kariére. Lucie prežila životnú stojku, nielenže nerobila na nej žiadnu chybu, ale ju odpálila akoby vôbec nefúkalo. Po dvoch dňoch tak český biatlon zažíval fantastické úspechy.
Len štyri sekundy delili od cenného kovu Olenu Pidhrušnu, ktorá v čase, kedy pretínala cieľovú čiaru mala na krku bronzový metál. Lenže nakoniec sa pre ňu medaila neušla. Napriek tomu, Olena v šprinte patrila k tomu najlepšiemu na strelnici, čo je dobrý prísľub do ďalších dní. Za ňou skončila Denise Herrmannová, najrýchlejšia bežkyňa na trati. Do Top 10 sa dostali ešte Lisa Vittozziová, ktorá zvíťazila v internom talianskom súboji, Dorothea Wiererová, ktorá sa dostala do priebežného čela Svetového pohára, Franziska Preussová, Ivona Fialková a Aita Gasparinová, ďalšia bezchybná strelkyňa.
Fialkové s parádnymi výkonmi, Ivona sa zaradila k slovenským legendám
Aj Slovenky pred štartom zaskočil silnejší vietor, ktorý nie je pre Anterselvu typický. To však bolo najmä pre dve naše pomalšie pretekárky dobrou správou, pretože súperky sa mohli mýliť. Keďže je kľúč nasadzovania pretekárok do skupín trošku iný ako v pretekoch SP, do druhej skupiny sme už mohli nasadiť aj tretiu pretekárku, a tak sme mali tri medzi prvými 24 pretekárkami na trati. To znamenalo, že mali ideálne podmienky na trati.
V prvej skupine sme mali Ivonu Fialkovú. Mladšia zo sesterského dua dúfala v prelomový šampionát. Prišla do Talianska výborne pripravená. Chcelo to konečne uspieť na strelnici. Najprv ale bolo na programe 2500 metrov na trati. Tam už bolo k dispozícii porovnanie s Tiril Eckhoffovou, ktorá štartovala hneď za ňou. V prvom kole dostala od najlepšej ženy doterajšieho priebehu sezóny 21 sekúnd. No dôležité bolo, že ležku zvládla za netypických 26 sekúnd bez chyby. Paráda. Bola to azda jej najlepšia položka na MS vôbec. Po streľbe strácala len 18 sekúnd na vedúcu pozíciu svojej sestry. Fantastický štart. Hlavne to neprepáliť a ustáť v ďalšom priebehu pretekov. V druhom kole opäť dostala dvadsať sekúnd. Pripravená bola dobre. Len to nezbabrať na stojke, kde sa jej to stalo už veľakrát. Tu to ale vyzeralo na toľko spomínaný zlom v kariére. Štyri rany padli, no posledná už pod obrovským tlakom psychiky nie. Strhla ju ďaleko vľavo hore. No aj napriek tomu ešte stále mala šancu na perfektný výsledok, rozhodne najlepší na MS. Veď na zlatú priečku strácala len 36 sekúnd na úžasnom šiestom mieste. Ani v poslednom kole na trati nesklamala, ale na týchto pozíciách priebežného poradia bolo mimoriadne ťažké držať sa, takže klesla cez tri pretekárky na konečné deviate miesto (+0:44). Gratulujeme k úžasnému výsledku!
Ivona Fialková na trati (© Petr Slavík, Český biatlon, pre Biatlon-Info.sk) |
Paulína Fialková nastúpila na štart s najvyššími ambíciami a dokumentovala to od samého začiatku. Na všetkých medzičasoch prvého kola sa umiestňovala medzi najlepšími pretekárkami a na Eckhoffovú stratila len necelé dve sekundy. Úžasný štart! A ešte úžasnejšie dopadla prvá položka. Aj ona ju zvládla veľmi rýchlo a presne. Iba prvý výstrel bol tesný, ale spadol na šesť hodín. Suverénne sa tak zaradila na prvé miesto! K dispozícii mala osem sekúnd náskoku. No v druhom kole Paulína dosť spomalila. Od Roeiselandovej dostala 16 sekúnd a bola tak iba o štyri rýchlejšia ako sestra. Postupne sa teda jej náskok skresával. Žiaľ, nepodarilo sa jej pridať druhú nulu a ostať na najlepšej pozícii. Na stojke minula druhý aj posledný terč. Zaradila sa tak do šierokého zoznamu favoritiek, ktoré nevynulovali obe položky. Jej manko stúplo na 42 sekúnd. V treťom kole pokračoval jej bežecký zosun. To bolo trochu prekvapujúce, resp. začala príliš rýchlo a strácala dané tempo. Od superrrýchlej Herrmannovej dostala na záverečných 2500 metroch 33 sekúnd. Aj preto klesla v poradí. Po streľbe jej patrila desiata priečka, no s konečnou stratou 55 sekúnd obsadila 16. miesto. Pekný výsledok, no myslela na lepší.
Veronika Machyniaková dnes zažila ďalší debut, tentoraz v individuálnej disciplíne na MS. Ona to ešte v tom čase nemohla vedieť, ale naša predtucha zo včerajška sa naplnila, keď v prvom kole síce zaostala o 50 sekúnd, ale porazila až 17 súperiek, čo sa jej nikdy doteraz v najvyššej lige nestalo. Nebol to vôbec zlý základ pre boj o stíhačku, keďže súperky sa mýlili. No ani Veronika to vôbec neustála. Po prvých dvoch ranách prišli tri zlé a strata hneď vyletela na dve minúty. A už bolo všetko pasé. Dobre vedela, že z toho už výsledok nebude. V druhom kole opäť stratila 54 sekúnd a skúsila sa rehabilitovať. No opäť tretia, štvrtá a piata rana nepadli. Bolo to prekvapujúce zlyhanie. Na šesť chýb si u nej napamätáme. Už to teda bolo o štyroch minútach a v cieli napokon obsadila 92. priečku (+5:00).
Terézia Poliaková sa vydala na trať v tretej skupine a už mala dobrý prehľad, čo bude potrebovať na stíhacie preteky. V prvom kole zaostala až o minútu v 92. bežáku. Zdalo sa, že do trestného okruhu nepôjde, no poslednú ranu nedala. Takže nebola vysoko, 79. miesto bolo slabé. V druhom kole zaostala opäť o minútu. A prišla aj chyba pri štvrtom terči. Bolo to teda 1+1 a 80. priečka. V závere ešte dokúpila 77 sekúnd. Absolútne jej to na trati nevyšlo. Konečná strata 3:43 to nevytlačila na lepšie ako 82. miesto.
Niekoľko desiatok pretekov musela Ivona Fialková hodnotiť negatívne. Stále nie a nie ukázať obrovský potenciál a zlomiť vývoj kariéry. No dnes to skrátka bol jej deň. Mala síce až 39. bežák, čo je u nej len priemerný výsledok, no konečne krásne zvládla obe strelecké položky a pohybovala sa na najvyšších priečkach. Nikdy v živote nestrieľala iba za 52 sekúnd. Jednoducho to v hlave zvládla. Je až neuveriteľné, že ak by nestrhla poslenú ranu, pravdepodobne by to dotlačila až k bronzovej medaile a bola by to podobná, ešte väčšia senzácia ako u Charvátovej. Ale aj toto deviate miesto je úžasným výsledkom. Vyrovnala svoje kariérne maximum z Osla 2018, kde ale mala jediné dve nuly svojej kariéry. Tu je to však na ešte cennejšom fóre a po Mihokovej, Halinárovej, Murínovej, Ma. Matiaškovi, Hurajtovi, Kuzminovej, Gerekovej a svojej sestre sa stala iba deviatou Slovenkou s výsledkom v Top 10 na MS. Zároveň splnila výsledkové kritérium na zaradenie do top tímu, teda od ministerstva školstva dostane extra financie na prípravu v nasledujúcich dvoch sezónach. Oveľa bližšie je teraz pre ňu to, že deviata priečka je vynikajúcou východiskovou pozíciou do stíhacích pretekov, ale aj skvelou príležitosťou pre účasť v pretekoch s hromadným štartom. Darmo. Kto uspeje v šprinte, žať môže aj v ďalších štartoch. Blahoželáme! Biatlonová obec môže byť rada za to, že to nie je iba o Paulíne, ale snáď už bude aj Ivona patriť na vysoké priečky svetovej konkurencie.
Pre Paulínu to skvelo začalo. Šla veľmi rýchlo a dokonca viedla na niektorých medzičascoh. No postupne jej nohy i lyže začali odchádzať. Nedá sa vôbec povedať, žeby bežecky prepadla. 24. bežák nie je zlý, no iste chcela byť rýchlejšia. Rovnako aj presnejšia. Tristo metrov navyše po stojke ju stáli miesto medzi najlepšími. 16. priečku by ešte pred dvoma rokmi brala, štandard je ale u nej veľmi vysoký. Nie je to ideálne ani pred stíhačkou, kde sa budú veľmi ťažko atakovať medaily. Ale iste zabojovať o Top 10 môže. Veď bude na štarte zaostávať len o jedenásť sekúnd. V celkovom hodnotení SP je ďalej na deviatej priečke, ale dvom súperkám tesne pred ňou Tandrevoldovej a Simonovej preteky vôbec nevyšli, takže už v nedeľu môže byť pred nimi.
Ostatné dve Slovenky nedopadli dobre. Na stíhacie preteky dnes nemali. Veronika možno tesne-tesne s čistou streľbou, ale vôbec jej nevyšla. Už včera sa sťažovala na to, že tú nadmorskú výšku nevedela dobre udýchať a spackala to na strelnici. Musí na to zabudnúť a sústrediť sa na vytrvalostné preteky, kde bude mať väčšie šance. Pozitívny je mierny bežecký posun, aj keď tu štartujú aj pretekárky, ktoré bežne v pretekoch SP nenastupujú. Zlé to vyzerá s Teréziou, lebo tá dnes strieľala až nadpriemerne s dvoma minelami, ale na trati je to veľmi zlé. Bažák 3:21 na poprednú konkurenciu nestačí. Strašná škoda tejto krízy.
Vďaka sestrám Fialkovým dnes naše dobre dopadli v rebríčku národov a ziskom 314 bodov takmer o celú stovku skresali manko na sedemnáste Číňanky. Po novom už strácajú len 118 bodov a je vysoko pravdepodobné, že sa im podarí dostať na pozíciu, ktorá do budúcej sezóny zaručí štyri miesta v pretekoch SP. Bodovať sa bude ešte v deviatich štartoch, teda priemerne stačí získať vždy len o 13 bodov viac. To by jednoznačne malo byť v silnách našich pretekárok. Najmä ak sa Ivona takto "prebudí".
Vyjadrenie Ivony Fialkovej pre RTVS (9. miesto) |
"Ja sama neviem takto momentálne čo povedať. Som veľmi šťastná. Je to asi môj najlepší výkon v celom doterajšom priebehu svetových pohárov, ktoré jazdím, a som nesmierne šťastná, že to vyvrcholilo práve na MS.
V ležke fúkal mierny vietor a uvažovala som, či naň cvaknem alebo nie. Dala som jeden cvak "pre istotu", pre dobrý pocit, pretože jeden cvak veľa nerobí. Ale myslím, že to neboli hrany, ale centrové, pekne vypracované rany - všetkých päť. Následne prišla stojka. Už na začiatku som trénerke povedala, že pôjdem na jeden zo zadných stavov, či bude, alebo nebude fúkať, lebo kým prídem na podložku a zamierim, tak sa vietor aj trikrát zmení. Strieľala som pomaly a na istotu. No z tej poslednej rany sa budem ešte strhávať zo sna. Neroztriasli sa mi nohy, práveže som šla peknú, rozvážnu položku. Koncentrovala som sa iba na to, na čo som mala, a tie štyri rany boli tak kvalitné, že som si myslela, že to padne. Možno som sa už videla niekde na trati a ubehol mi ten výstrel a už to šlo preč.
Možno mi aj preto mi ušla medaila. Ale v biatlone sa nehráme na keby bolo keby a ja som v takýchto náročných podmienkach rada aj za jednu chybu. Lyže boli skvelé, veľká vďaka servismanom, odviedli dobrú prácu. Dnes to bolo určite ťažšie namazať, lebo okraje boli trochu hlbšie, čerstvejšie a stred vyjazdenejší. Snažila som sa tak držať v líniách, ktoré vyjazdili pretekárky predo mnou, aby som ušetrila každú sekundu a nespomaľovali mi lyže. Výsledok patrí celému tímu. Veľmi sa tešíme."
|
Vyjadrenie Paulíny Fialkovej pre RTVS (16. miesto) |
"Šla som, čo to dalo, snažila som sa urobiť, čo som vedela, ale bohužiaľ mi to nevyšlo na tej stojke. Dve chyby sú skrátka strašne veľa, aj keď to bolo naozaj náročné strieľať v zadýchaní, ale do druhého kola som šla s tým, že musím urobiť maximum, aby to bol čo najlepší výsledok a čo najmenšia strata. Vietor som riešila na ležke, ale fúkalo aj na stojke, tak som sa snažila schovať na tridsiatku, aby tam bol vietor najmenší a nebol pre mňa problém. Preteky boli dobre rozbehnuté a bude ma to mrzieť, ale dnes budem šťastná za svoju sestru, ktorej sa to konečne podarilo. Vedela som, že jej to raz vyjde a budem sa s ňou tešiť, ja tu mám ešte ďalšie šance." |
Vyjadrenie trénerky sestier Fialkových Anny Murínovej |
"Za Ivku som veľmi šťastná, že sa jej konečne niečo takéto podarilo, ale som smutná, že Paulína si na stojke odstrelila medailu. Škoda. Bolo dobrou taktikou, že sme štartovali vpredu, lebo bol menší vietor, potom sa to rozfúkalo, ale asi aj trať bola ku koncu rýchlejšia. Vyrovnalo sa to. Ale kvôli streľbe bolo teda dobré, že boli vpredu a na ležke dali nuly. To bolo perfektné, ale škoda tej stojky. Obe strieľali z tridsiatky, kde je závetrie, ale moc im to nepomohlo.
Priznám sa, že na Ivku som nevidela, lebo som pozerala Veroniku na ležke a musela som to potom riešiť cez vysielačku, a keď mi povedali, že Ivka má za jednu, tak som bola veľmi šťastná. Ivona už dlho v tréningu ukazovala, že to vie, ale na pretekoch to stále nevyšlo. Tak som rada, že práve na takýchto pretekoch jej to vyšlo. Obe majú perfektný štart na umiestnenie v stíhačke, takže z deviateho a šestnásteho miesta sa bude dať v stíhačke veľa urobiť. Strata nie je vysoká."
|
Ivona Fialková v rýchlostných pretekoch | ||||||||||||
streľba v ľahu: | streľba v stoji: | výsledok: | ||||||||||
9. +44.2 (1) |
||||||||||||
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | |||
bežecký čas: 39. +1:17.0 |
strelecký čas: 8. 0:52 |
získané body: 32 |
Paulína Fialková v rýchlostných pretekoch | ||||||||||||
streľba v ľahu: | streľba v stoji: | výsledok: | ||||||||||
16. +55.3 (2) |
||||||||||||
5 | 4 | 3 | 2 | 1 | 5 | 4 | 3 | 2 | 1 | |||
bežecký čas: 24. +1:00.1 |
strelecký čas: 25. 0:58 |
získané body: 25 |
Veronika Machyniaková v rýchlostných pretekoch | ||||||||||||
streľba v ľahu: | streľba v stoji: | výsledok: | ||||||||||
92. +5:00.3 (6) |
||||||||||||
5 | 4 | 3 | 2 | 1 | 5 | 4 | 3 | 2 | 1 | |||
bežecký čas: 84. +3:01.1 |
strelecký čas: 40. 1:02 |
získané body: 0 |
Výsledky | ||||||||
1. | 16 | OLSBU ROEISELAND Marte | 0+1 | 1 | 21:13.1 | 0.0 | 60 | |
2. | 34 | DUNKLEE Susan | 0+0 | 0 | 21:19.9 | +6.8 | 54 | |
3. | 80 | CHARVÁTOVÁ Lucie | 1+0 | 1 | 21:34.4 | +21.3 | 48 | |
4. | 79 | PIDHRUŠNA Olena | 1+0 | 1 | 21:38.7 | +25.6 | 43 | |
5. | 40 | HERRMANN Denise | 2+1 | 3 | 21:43.6 | +30.5 | 40 | |
6. | 20 | VITTOZZI Lisa | 2+0 | 2 | 21:50.7 | +37.6 | 38 | |
7. | 15 | WIERER Dorothea | 1+1 | 2 | 21:52.1 | +39.0 | 36 | |
8. | 29 | PREUSS Franziska | 1+1 | 2 | 21:53.9 | +40.8 | 34 | |
9. | 10 | FIALKOVÁ Ivona | 0+1 | 1 | 21:57.3 | +44.2 | 32 | |
10. | 12 | GASPARIN Aita | 0+0 | 0 | 21:57.5 | +44.4 | 31 |
16. | 21 | FIALKOVÁ Paulína | 0+2 | 2 | 22:08.4 | +55.3 | 25 | |
82. | 85 | POLIAKOVÁ Terézia | 1+1 | 2 | 24:55.8 | +3:42.7 | 0 | |
92. | 24 | MACHYNIAKOVÁ Veronika | 3+3 | 6 | 26:13.4 | +5:00.3 | 0 |
Priebežné poradie SP žien po pretekoch | ||||||||
1. | WIERER Dorothea | 545 | 0 | |||||
2. | ECKHOFF Tiril | 524 | -21 | |||||
3. | ÖBERG Hanna | 479 | -66 | |||||
4. | HERRMANN Denise | 459 | -86 | |||||
5. | ROEISELAND Marte | 441 | -104 | |||||
6. | BRAISAZ Justine | 389 | -156 | |||||
7. | SIMON Julia | 385 | -160 | |||||
8. | TANDREVOLD Ingrid | 384 | -161 | |||||
9. | FIALKOVÁ Paulína | 378 | -167 | |||||
10. | VITTOZZI Lisa | 363 | -182 |
51. | FIALKOVÁ Ivona | 56 | -489 |
Priebežné poradie rebríčka národov po pretekoch | ||||||||
1. | NÓRSKO | 5680 | 0 | |||||
2. | FRANCÚZSKO | 5167 | -513 | |||||
3. | ŠVÉDSKO | 5038 | -642 | |||||
4. | NEMECKO | 4990 | -690 | |||||
5. | RUSKO | 4712 | -968 | |||||
5. | ŠVAJČIARSKO | 4650 | -1030 | |||||
7. | TALIANSKO | 4560 | -1120 | |||||
8. | UKRAJINA | 4520 | -1160 | |||||
9. | RAKÚSKO | 4277 | -1403 | |||||
10. | ČESKO | 4165 | -1515 |
18. | SLOVENSKO | 2663 | -3017 |
Program MS v Anterselve 2020 |