Lenzerheide
Hochfilzen
Ostersund
Osrblie

IBU pohár: V rýchlostných pretekoch 31. miesto Balogu, zabodoval aj 35. Sklenárik

18.12.2021, 12:00 | IBU Cup | Redakcia B-I.sk
IC 21/22: rýchlostné preteky mužov na 10 km
rakusko Obertilliach sobota, 18. decembra 2021, 14:00 vietor2 5 km/h
zlata medaila Haavard Bogetveit (0+1) teplota2 -5 ºC
autorefresh logopočas pretekov prebieha autorefresh článku každých 10 minút
Víťaz mužského šprintu v Obertilliachu Håvard Bogetveit v sobotu predviedol tretí najrýchlejší beh, pričom rýchlejší od neho boli len jeho nórski kolegovia Dale a Bjöntegaard. Počas celých pretekov si držal čisté strelecké konto, ktoré narušila predposledná rana v stoji. 17 sekúnd naňho v cieli stratil Erlend Bjöntegaard, ktorý bol najrýchlejším mužom sobotňajších pretekov, no aj on sa v závere pomýlil, a to až dvakrát. Tretí Maxim Cvetkov z Ruska sa takisto pomýlil až v závere a stihol dobehnúť Bjöntegaarda. Nór ho však porazil na páske o jednu desatinu sekundy.
Dnes bola úloha jasná, zabodovať u oboch našich pretekárov a zároveň skúsiť sa tlačiť až k Top 20, ak by vyšla streľba. Boli sme zvedaví, či Sklenárik udrží silnú formu zo štvrtka.
Matej Baloga vyniká stabilitou v IBU pohári. Hoci sa mu nešlo dobre na trati vo vytrvalostných pretekoch, aj tak zabodoval na 35. mieste. Dnes to chcelo jednoznačne ustáť na strelnici a posunúť bežecký výkon. Začal slušne, on to aj zvykne, keď v prvom kole zaostal o 33 sekúnd. Ako sa aj čakalo, chytil sa nulou v ľahu iba za 28 sekúnd a po úvodnej položke mal manko len 30 sekúnd na vedúceho pretekára, figuroval na 19. mieste. V druhom kole udržal svoj výkon na dobrých parametroch (+36s), dokonca to bol 38. beh a skúsil vybieliť stojku. Opäť to bola veľmi rýchla položka, ale, žiaľ, prvá rana mu nepadla. Zrejme priskoro vypálil. To bola veľká škoda, pretože mohol zabojovať o Top 20, čo sa len tak nevidí. V záverečnom kole tradične vytuhol s 51-sekundovým odstupom. Zosunul sa preto na 31. pozíciu (+1:43). Vzhľadom na tunajšiu konkurenciu to ale bolo dobré.
Tomáš Sklenárik odjazdil veľmi rýchle vytrvalostné preteky, 23. beh bol veľmi nádejný aj smerom k dnešnému dňu, no tam to pokazil v druhej časti svojho výkonu na strelnici. Tento rok však vie oveľa lepšie páliť. No dnes začal asi pomalšie ako chcel, už v prvom kole zaostal o 29 sekúnd a prišla aj chyba v ľahu. Bol teda nízko. Síce udržal slušný beh v druhom kole (29., +29s), ale na jeho pomery to nebolo až také silné ako vo štvrtok. Škoda, že to nevytiahol s nulou v stoji. Opäť raz minul a figuroval na 45. priečke po druhej streľbe. No pekným záverečným kolom v 29. behu to vytiahol na 35. miesto (+1:48). Získal teda šesť bodov.
Naši chlapi dnes nedopadli zle, predviedli slušné výkony, no Matej to dokáže na trati i strelnici trochu lepšie, asi je už na konci prvého trimestra unavený. To isté sa dá hovoriť aj o Tomášovi, ktorý dnes bežecky klesol, určite na to 30. miesto aj s dvoma chybami mal, no ani pre neho to nie je zlý koniec trimestra. Rozhodne nemusia hádzať flintu do žita. So sestrami Machyniakovými obaja absolvujú ešte zajtrajší mix.
Pre veľkú vyťaženosť, žiaľ, nestíhame priniesť rozhovory...
Matej Baloga v rýchlostných pretekoch
profil streľba v ľahu: streľba v stoji: výsledok:
terc lezka new terc lezka new terc lezka new terc lezka new terc lezka new terc lezka new terc lezka new terc lezka new terc lezka new terc stojka 31. +1:43.6 (1)
5 4 3 2 1 5 4 3 2 1
bežecký čas: 46. +1:59.2 strelecký čas: 22. 0:56 získané body: 10
Tomáš Sklenárik v rýchlostných pretekoch
terc lezka new terc lezka new terc lezka new terc lezka new terc lezka new terc lezka new terc lezka new terc lezka new terc stojka terc lezka new 36. +1:47.7 (2)

VŠC Dukla
Vojenské športové centrum Dukla Banská Bystrica zabezpečuje prípravu štátnej športovej reprezentácie v podmienkach rezortu ministerstva obrany. Aktuálne podporuje najväčšie biatlonové talenty, ale aj olympionikov v iných športoch ako Petra Vlhová, Jakub Grigar, Patrik Jány a mnoho ďalších.