IBU Cup: V druhom šprinte Hasilla s podobným umiestnením, bral 29. miesto

5.2.2022, 10:00 | IBU Cup | Redakcia B-I.sk
IC 21/22: rýchlostné preteky mužov na 10 km
cesko Nové Město sobota, 5. februára 2022, 14:00 vietor2 8 km/h
zlata medaila Aleksander Andersen (0+1) teplota2 1 ºC
autorefresh logopočas pretekov prebieha autorefresh článku každých 10 minút
Nové Město na Moravě v sobotu hostilo aj mužské rýchlostné preteky. Pódium bolo veľmi vyrovnané, obe straty boli menej než jedna sekunda. Zvíťazil Nór Aleksander Fjeld Andersen, ktorý dnes predviedol solídny ôsmy beh a nebyť predposlednej chyby v stoji, zvíťazil by dominantnejšie. So stratou pol sekundy dobehol do cieľa Justus Strelow. Nemeckému pretekárovi nepadol posledný terč na ležke, preto si v cieli zapísal tesnú druhú priečku. Tretie miesto obsadil Sverre Dahlen Aspenes. Víťazov krajan dnes absolvoval dve trestné kolá, no bežecky bol tretí najrýchlejší. V cieli z toho bolo manko deväť desatín sekundy.
Tomáš Hasilla sa ukázal konečne vylepšeným výkonom vo štvrtok, keď s jednou chybou skončil na 25. priečke. Bruno Melicher v desiatej a Adam Černák až v jedenástej desiatke, tej poslednej. Šlo teda o to, aby sa skúsili všetci o tú jednu desiatku dostať vyššie.
Tomáš Hasilla začal opäť pomerne slabo na ligu IBU pohára, v prvom kole mal 59. beh (+30s). Ale zvládol nasadiť rýchlu a presnú nulu, ktorá mu pomohla k 28. pozícii priebežne. Strata bola malá, všetko pod kontrolou. V druhom kole ale dostal až 37 sekúnd, to fakt nebolo ideálne. No ak by dal aj v stojke nulu ako v Arberi aj tu vo štvrtok, v Top 20 by bol. No nepodarilo sa, jednu ranu minul. Figuroval tak na 27. priečke a šiel do posledného kola. Tam trošku vyšiel hore v umiestnení, keď mal 42. beh (+41s), ale mierne klesol na 29. priečku (+1:18). S rovnakou streleckou bilanciou teda dopadol o štyri priečky horšie ako deň predtým.
Bruno Melicher mal za úlohu dobre streliť a bežecky sa posunúť aspoň do Top 90. To sa ale nepodarilo, celý čas jazdil okolo stého bežáku zo 108 pretekárov a streľba mu vôbec nevyšla, odbehol si až štyri trestné kolá, po dve na oboch streľbách. Nemohol byť teda spokojný s 94. priečkou (+4:20). Je to dorastenec, no určite chcel dopadnúť lepšie. Dalo sa to, ak by sa viac trafil.
Adam Černák vedel, že bude patriť medzi najslabších na trati, no určite sa chcel revanšovať za zbabranú streľbu v prvom štarte, lebo je to náš dobrý strelec. Dnes mu to aj vyšlo, minul len ôsmu ranu, ostatné popadali. Nezdržal sa preto veľa v trestnom kole a po oboch streľbách bol na priečkach začínajúcich osmičkou, no keďže na trati nakupoval ozaj plné tašky, prepadol sa napokon na 97. priečku (+4:33). Dnes teda nedopadol tak zle ako pred dvoma dňami, ale až dvanásty od konca, no stále je to slabá vizitka pre pretekára. Aspoň že je stále dorastencom.
Tomáš Hasilla v rýchlostných pretekoch
profil streľba v ľahu: streľba v stoji: výsledok:
terc lezka new terc lezka new terc lezka new terc lezka new terc lezka new terc stojka terc lezka new terc lezka new terc lezka new terc lezka new 29. +1:18.0 (1)
1 2 3 4 5 1 2 3 4 5
bežecký čas: 53. +1:47.9 strelecký čas: 32. 0:58 získané body: 12
Bruno Melicher v rýchlostných pretekoch
streľba v ľahu: streľba v stoji: výsledok:
terc lezka new terc lezka new terc lezka new terc lezka new terc lezka new terc stojka terc lezka new terc stojka terc lezka new terc lezka new 94. +4:19.8 (4)
5 4 3 2 1 5 4 3 2 1
bežecký čas: 100. +3:27.7 strelecký čas: 71. 1:08 získané body: 0
Adam Černák v rýchlostných pretekoch
terc lezka new terc lezka new terc lezka new terc lezka new terc lezka new terc lezka new terc lezka new terc stojka terc lezka new terc lezka new 97. +4:33.5 (1)

VŠC Dukla
Vojenské športové centrum Dukla Banská Bystrica zabezpečuje prípravu štátnej športovej reprezentácie v podmienkach rezortu ministerstva obrany. Aktuálne podporuje najväčšie biatlonové talenty, ale aj olympionikov v iných športoch ako Petra Vlhová, Jakub Grigar, Patrik Jány a mnoho ďalších.