Vážení priatelia biatlonu,
po piatich rokoch prevádzkovania najčítanejšieho cyklistického portálu na Slovensku Cycling-Info.sk, ktorý sa stretáva s priazňou čitateľov, fanúšikov, ale aj samotných cyklistov a funkcionárov, sme sa rozhodli vypracovať podobný projekt aj v biatlone.
 
Biatlon-Info.sk bude nezávislý súkromný portál venujúci sa svetovému biatlonu s veľkým dôrazom na vystúpenia našich športovcov vo Svetovom pohári aj IBU Cupe a šampionátoch svetových, európskych i slovenských v elitnej aj juniorskej kategórii.
 
Slovenským fanúšikom sa budeme snažiť priniesť čo najväčšie množstvo informácií v profesionálnej novinárskej kvalite, na odbornej terminologickej úrovni a pri čo najvyššej miere objektivity. Všetko najrýchlejšie, ako bude v našich silách. Tiež budeme dbať na prehľadnú podobu podania informácií cez množstvo tabuliek, grafov a výsledkov, ktoré čitatelia často ocenia viac ako samotný text.
 
Chcem veľmi pekne poďakovať Tomášovi Orságovi a jeho kolegom za mesiac tvrdej práce pri tvorení tohto projektu po programátorskej, grafickej i administračnej stránke. Rovnako kolegom, ktorí pripravujú a budú pripravovať obsah. Spravodajstvo a publicistiku bude tvoriť dvojica Tomáš Šandor - Lukáš Timko. Sme radi, že svoju sekciu blogu bude mať asistent reprezentačného trénera mužov Jakub Leščinský a predbežne sme dohodnutí aj s dvojnásobným olympionikom Dušanom Šimočkom.
 
Vďaka patrí aj spoločnosti HAMÉ, hlavnému partnerovi Slovenského zväzu biatlonu, ktorý súhlasil s použitím profilových fotografií našich biatlonistov. Na oplátku HAMÉ o pár týždňov pripraví súťaž pre verejnosť, ktorú budeme prezentovať na našich stránkach. Dostali sme taktiež povolenie zverejňovať fotografie Českého svazu biatlonu, čo si veľmi vážime, rovnako ako aj od strediska Antholz-Anterselva.
 
Taktiež chcem poďakovať ľuďom z prostredia biatlonu, ktorí nám aj napriek ešte neexistujúcemu portálu v posledných týždňoch akokoľvek pomohli, na čele so spomínaným Jakubom Leščinským aj reprezentantami, ktorí nám poskytli krátke vyjadrenia ku svojim profilom a z tohto miesta ich chcem všetkých vyzvať a poprosiť, aby s nami v čo najväčšej miere komunikovali a spolupracovali, pretože sme tu hlavne pre ich dobro a z existencie tohto portálu najviac vyťažia práve oni zvýšenou mierou popularity, povedomia športových fanúšikov a ich nazvime to "zvýšenej biatlonovej gramotnosti". Rovnako ako z nášho cyklistického portálu od nás budú časom preberať informácie aj ďalšie médiá, čo prispeje k celkovému zvýšeniu informovanosti o biatlone v slovenských médiách. Budeme veľmi radi, ak si biatlon, možno aj prostredníctvom nás, nájde nových fanúšikov a zvýši sa bez tak veľká základňa priaznivcov najúspešnejšieho slovenského zimného individuálneho športu.
 
 
Čo u nás nájdete a čo chystáme v najbližších dňoch
 
Biatlon-Info.sk sme spustili v stredu 25. novembra 2015 o 15:30 zatiaľ bez spravodajských článkov, ktoré začneme publikovať od štvrtka. Už teraz si u nás môžete nájsť kalendár na sezónu 2015/16, profily dvanástich biatlonistov, teda všetkých aktívnych slovenských pretekárov v elitnej mužskej aj ženskej kategórii, ktorí vlani absolvovali aspoň jeden štart vo Svetovom pohári. Ospravedlňujeme sa fanúšikom Anastázie Kuzminovej, ktorú sme nestihli spracovať a doplníme ju v najbližších dňoch. Taktiež si môžete naštudovať viaceré štatistiky našich reprezentantov, strediská svetového biatlonu, históriu a pravidlá tohto športu.
 
Náš publikačný plán v nasledujúcich dňoch je takýto: Vo štvrtok o 8:00 zverejníme preview sezóny 2015/16. Večer o 20tej prvý blog Jakuba Leščinského. V piatok o 14:00 preview prvého kola Svetového pohára v Östersunde. V sobotu ráno si nájdete na našich stránkach rozsiahlejší článok o histórii slovenského biatlonu a večer Vám kolega Šandor vysvetlí všetky princípy najnovšej disciplíny - zmiešanej štafety jednotlivcov, ktorá  v nedeľu odštartuje sezónu. V ďalšom týždni Vás čaká sumár IBU Cupu v Idre a hlavná časť SP v Östersunde. Vo voľných dňoch švédskeho podujatia budeme publikovať predsezónne rozhovory s našimi hlavnými trénermi Annou Murínovou a Jurajom Sanitrom.
 
Pod spravodajskými článkami budete mať možnosť podeliť sa o svoje názory v diskusných príspevkoch. Bez registrácie s nutnosťou opísať overovací kód. Ak sa zaregistrujete, kód zadávať nebudete. Pre registrovaných čitateľov vymyslíme v budúcnosti výhody.
 
Slovenským biatlonistom v sezóne 2015/16 želáme veľa šťastia a veríme vo Vašu priazeň! Ak máte na nás nejaké otázky alebo dotazy, chcete nahlásiť nejaké chyby v zobrazovaní webu a podobne, napíšte nám na emailovú adresu Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript..
 
Ďakujeme!
 
Lukáš Timko, šéfredaktor
 
 
logo BI 400px