Už od úvodu boli stíhacie preteky žien, tak ako vyplýva z názvu, o stíhaní víťazky šprintu Anny-Karin Heijdenbergovej zo Švédska. V úvodnom kole slušne zvýšila náskok na svoje najbližšie prenasledovateľky, no kvôli jednej chybe odchádzala z delenej prvej pozície spolu s bezchybnou Taliankou Rebeccou Passlerovou. Na druhej ležke si svoje strelecké bilancie vymenili a Švédka sa opäť osamostatnila na čele. Vyčistila aj prvú položku v stoji, no približne dvadsať sekúnd za ňou sa nachádzala rýchla Nórka Frida Dokkenová. Heijdenbergová jej dala šancu jednou minelou na záverečnej streľbe, no rovnako pochodila aj ona, takže víťazstvo Švédky bolo spečatené. Dokkenová obsadila konečné druhé miesto (+13 s) a tretiu pozíciu v záverečnom kole uchmatla Francúzka Paula Botetová (+20 s) štvrtej Juni Arnekleivovej (+23 s) z Nórska.
Takto pekne vysoko sme na štarte stíhacích pretekov v IBU pohári mali v posledných rokoch len Zuzanu Remeňovú, dnes to napodobnila jej sestra Mária, ktorá mala jasnú ambíciu zachovať si dobrý pocit z úvodu sezóny a stabilným výkonom ukázať, že má na to, aby sa vrátila do SP. Tamara Molentová mala zo 60. štartovej pozície najmä úlohu dokončiť svoju prvú stíhačku kariéry medzi ženami. Dalo sa to jedine kvalitným behom aj streľbou.
Mária mala zvláštne prvé kolo, keďže pred sebou videla väčšiu dieru, a tak šla s pretekárkami, ktoré vyrazili za ňou. Vďaka úvodnej nule sa mohla posunúť na 15. pozíciu, ale štvrtý výstrel nepadol do 4,5-centimettrového vymedzeného priestoru. Nasledoval pokles na 24. priečku. V druhom kole pôsobila pekne živo, predbhla dve súperky a bežecky dostala len necelých 12 sekúnd, a aj keď sa rozostupy na Top 20 zväčšili, dúfala, že sa tam dostane. Pokazila to však dvoma chybami na druhej položke, takže padla dolu, na hranicu Top 30. Platilo, že na výrazne vyššie priečky už mala väčšiu stratu, nutne to chcelo nuly v stoji, možno aj trochu zariskovať. Žiaľ, vôbec jej to nevyšlo. Chcela to skúsiť, šla celkom rýchlo, ale minula druhú ranu a pred poslednou vyšla z rytmu, musela predýchnuť a minula. Spadla na 36. miesto. Štvrté kolo už preto šla sama a dúfali sme, že to aspoň zakončí nulou, lebo do Top 30 sa ešte skočiť dalo. Žiaľ, čistá položka dnes nepadla. Bolo to 1+2+2+1. Aspoň si v poslednom kole mohla dobre zapretekať, pretože šla v skupinke od 32. po 37. miesto. To sme ju ale podcenili. Našetrila si sily a týmto pretekárkam ušla. Dokonca sa približovala k súperkám pred sebou a v cieľovej rovinke až tri zhĺtla. Dostala sa na 29. pozíciu (+3:09). Mala piaty najlepší bežák posledného kola!
Tamara sa v prvom kole chytila dvoch pretekárok a bolo to z jej strany pekné kolo. Keď vybielila ležku aj za veľmi pekných 35 sekúnd, čo u nej nebýva zvykom, posunula sa až na 46. pozíciu. V druhom kole už bolo zrejmé, že bežecky ešte na ženy nestačí a dostala až 41 sekúnd, no opäť jej všetky terče popadali. To bola strelecká paráda a znova 46. priečka. V prostrednom kole klesla len o jednu pozíciu, no a prišla stojka, kde to už dobre nedopadlo. Po dvanástich presných výstreloch prišiel trinásty a pätnásty, ktorý sklopku hore neposlal. Padla na 52. pozíciu a ledva, že mohla dokončiť preteky. Štvrté kolo odbehla absolútne sama, nikoho nevidela akoby ani nešla preteky. V závere ešte prišla jedna chyba a s 0+0+2+1 obsadila 54. pozíciu (+6:22).
Márii dnes chutila trať. Mala 16. bežák a na najrýchlejšiu Francúzku Chaeveauovú stratila len minútu. Vieme, že najrýchlejšia pretekárka IBU pohára by sa zaradila v SP do širšej špičky, takže bol to solídny výkon, ktorý mohol byť istotne ešte lepší, ak by v nohách nemala 900 metrov v trestnom kole, čo jej pokazilo preteky. Tieto výsledky jej ale pomohli k nominácii na SP v Hochfilzene, kde nahradí sestru Zuzanu.
U Tamary bolo vidieť, že ešte bežecky za ženami zaostáva, spolu s Fínkou bola najpomalšia na trati. Nevyzeralo to dobre. Aspoň mierne zrýchlila streľbu a pozitívne boli aj ležky.



































Svetová časť
Slovenská časť



































