V aktuálnej sezóne bude mať u nás svoju sekciu blogu aj bývalý slovenský reprezentant Dušan Šimočko, ktorý po ukončení profesionálnej kariéry ostal pri biatlone a v tomto akomsi nultom blogu predstavuje svoje aktivity v poslednom roku. Neskôr sa bude venovať rôznym zaujímavým témam, ktoré sa týkajú tohto športu.
 
 

 
 
Počas posledných rokov môjho pôsobenia v biatlone a od septembra 2014, kedy som ukončil aktívnu športovú kariéru, som videl rezervy v propagácii športovcov a celkovo biatlonu na Slovensku. Žurnalistike a všeobecne propagácii som sa predtým nevenoval, preto začiatky boli z môjho pohľadu kostrbaté. Svoje doterajšie pôsobenie v tejto oblasti by som rozdelil do niekoľkých bodov:
 
V lete 2014 som vytvoril FB stránku Slovenská biatlonová reprezentácia, kde na základe komunikácie s reprezentačnými družstvami prinášam fanúšikom informácie z tréningov, pretekov a príspevky zo súkromného života jednotlivých biatlonistov. Vyššiu aktivitu tejto stránke priniesol tento nový web Biatlon-Info.sk.
 
 
facebook
Facebook Slovenskej biatlonovej reprezentácie


 
V marci 2015 vývojársky tím POWERPLAY MANAGER spustil dlhodobo pripravovaný projekt Biathlon Mania, čo je medzinárodná voľne hrateľná internetová hra na platformách webu a facebooku. Bratislavská spoločnosť, ktorá má na konte už desať herných projektov, ma oslovila s ponukou propagácie biatlonu. V hre vznikla aj sekcia "legendy", kde spomedzi štyridsiatich biatlonistov z celého sveta patria aj niektorí naši reprezentanti. Na základe fungovania tohto projektu a podpory vedenia spoločnosti sme boli schopní zorganizovať aj podujatie  BiathlonMania Shoot & Run ktoré sa konalo 16.8.2015 na Železnej Studienke v Bratislave.

 
video v clanku ikonkaVideo BiathlonMania Shoot & Run
 
 
V priebehu príprav hry BiathlonMania som nadviazal kontakt a spoluprácu s firmou Apeom, ktorá vyrába laserové pušky a je rovnako aj súčasťou hry. Niektorí z vás už možno niekde počuli, prípadne sa stretli s názvom firmy laserovepusky.sk, ktorá zastrešuje tento druh streľby na Slovensku. Firma Apeom ma podporila párom laserových setov s ktorými som mal možnosť počas roka 2015 navštíviť niekoľko podujatí pre mládež, najmä v Banskej Bystrici. Účastníci si mohli počas týchto podujatí vyskúšať biatlon a mnoho detí a rodičov by takýto druh biatlonu radi privítalo častejšie, aj s cieľom budovania biatlonovej mládeže!
 
 
laserove pusky
Naučme deti športovať (7. júna 2015)

 
V neposlednom rade chcem spomenúť aj podporu mladých talentov, ktorých je na Slovensku veľa. Spolu so spomenutou firmou POWERPLAY MANAGER sme sa rozhodli začať tieto talenty podporovať požičaním laserového setu (puška, terč). Laserová streľba vie nahradiť streľbu z ostrých zbraní práve v objeme vystrieľaných nábojov čo je v dnešnej dobe finančne náročné a často kvôli poveternostným podmienkam až nemožné! Na základe výkonnosti sme vybrali 13-ročnú Viktóriu Forster, pre ktorú je tento objem dôležitý pri prechode do kategórie (žiačky 14-15 ročné), kde jej pribudne streľba v stoji. Veríme, že jej aj tento krok v budúcnosti prinesie dosiahnutie jej vysnívaných cieľov!
 
 
puska odovzdanie
Ivan Krechňák a Dušan Šimočko podporujú talenty (1. decembra 2015)
 
 
V ďalšom príspevku vám priblížim princíp streľby z laserových pušiek a možnosti ich využitia…