Vážení priatelia biatlonu,
 
slovenský portál o svetovom biatlone Biatlon-Info.sk sa v posledných štyroch rokoch snažil nadviazať na našu dlhoročnú prácu v cyklistike a chcel pomôcť medializácii najúspešnejšiemu individuálnemu zimnému športu na Slovensku. Boli sme radi za priazeň čitateľov, ale aj ľudí viac či menej zainteresovaných v tomto športe a rozhodli sme sa pokračovať v našej práci aj v sezóne 2019/2020.
 
Veľmi nás teší, že sme doteraz v každej sezóne oproti minulej takmer dvojnásobne narástli a počas minulej zimy sme zaznamenali až 1,8 milióna zobrazení webu. To nás utvrdzuje v presvedčení, že naša práca má zmysel. Slovenským fanúšikom budeme znova chcieť priniesť čo najväčšie množstvo informácií v profesionálnej novinárskej kvalite, na odbornej terminologickej, ale aj slangovej úrovni a pri čo najvyššej miere objektivity, ktorá ale vždy zostane ľudským faktorom. Budeme sa naďalej snažiť intenzívne komunikovať s našimi reprezentantmi i trénermi v miere, akú budú oni akceptovať. Prvé štyri sezóny ukázali, že portál im priniesol zvýšenú mieru popularity, povedomia športových fanúšikov a rovnako od nás množstvo informácií či vyjadrení samotných pretekárov prebrali ďalšie médiá, čo prispelo k celkovému zvýšeniu informovanosti o biatlone v slovenských médiách, či na českej verzii Eurosportu. Budeme veľmi radi, ak si biatlon, možno aj prostredníctvom nás, nájde ďalších fanúšikov.
 
Všetko prinesieme najrýchlejšie, ako len bude v našich silách. Tiež budeme dbať na prehľadnú podobu podania informácií cez množstvo tabuliek, grafov a výsledkov, ktoré čitatelia často ocenia viac ako samotný text a v tomto patríme medzi svetovú biatlonovú špičku.
 
Spravodajstvo a publicistiku bude tvoriť klasická trojica Tomáš Šandor - Lukáš Timko - Juraj Janoťák. Prvý sa prioritne venuje svetu, druhý Slovákom. Počas celej sezóny mimo vianočného času budeme pracovať na tomto projekte priemerne sedem hodín denne, v dňoch s dvomi a viac pretekmi budeme nezriedka v nasadení aj dvanásť hodín (pochopiteľne vrátane všetkých víkendov zimy). Plánujeme aj novinky v podaní blogov našich bývalých reprezentantov či trénera. V týchto dňoch ešte dolaďujeme detaily, teda nebudeme predbiehať, akú to bude mať podobu.
 
Rovnako veríme, že budeme naďalej úzko spolupracovať s vedením Slovenského zväzu biatlonu, kde sa v súčasnosti dejú zmeny. Projekt nášho rozsahu sa nezaobíde bez spolupráce a podpory občianskeho združenia, pretože záujem inzerentov je smiešny a práca redaktorov, grafika, programátora a ďalších stojí obrovské úsilie. Je nepopierateľné, že naša redakcia spolu s fotografom Igorom Stančíkom (ako samostatnou jednotkou) za tie roky posunula slovenský biatlon mediálne i marketingovo výrazne dopredu.
 
 
Čo u nás nájdete a čo chystáme v najbližších dňoch
 
Na Biatlon-Info.sk už od začiatku novembra pracujeme. Ak ste u nás prvý raz, môžete si u nájsť kalendár na sezónu 2019/20 či profily všetkých slovenských reprezentantov. Taktiež si môžete naštudovať viaceré štatistiky našich biatlonistov, strediská svetového biatlonu, históriu a pravidlá tohto športu.
 
Náš publikačný plán pred štartom sezóny štartuje už o polnoci zo štvrtka na piatok. Na úvod sa dozviete informácie o zmenách vo svetovom i slovenskom biatlone a následne všeobecný svetový úvod k sezóne. Nasledovať budú veľké preview našich reprezentantov - najprv mužov a potom žien. Na záver už tesne pred štartom sezóny prinesieme rozhovor s vynoveným hlavným trénerom reprezentácie mužov Tomášom Kosom. Neprídete ani o novinky z tábora sestier Fialkových, Anne Murínovej venujeme priestor v preview žien.
 
Pod spravodajskými článkami budete mať možnosť podeliť sa o svoje názory v diskusných príspevkoch. Bez registrácie s nutnosťou opísať overovací kód. Ak sa zaregistrujete, kód zadávať nebudete.
 
Veríme, že si nájdete cestu aj k podpore nášho projektu zakúpením originálneho a veľmi praktického kalendára s vyznačením všetkých podujatí v sezóne. Alebo môžete siahnuť po tričku či polokošeli. Vo väčšej miere budete u nás vidieť inzerciu nášho partnerského eshopu.
 
Slovenským biatlonistom v sezóne 2019/2020 želáme veľa šťastia a veríme vo vašu priazeň! Ak máte na nás nejaké otázky, poznámky a podobne, už poznáte našu emailovú adresu Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript..
 
Ďakujeme!
 
Lukáš Timko, šéfredaktor
 
 
logo BI 400px