Ostersund
Osrblie

IBU pohár juniorov: Horvátová vo vytrvalostných pretekoch na peknom 25. mieste

15.12.2017, 12:00 | Mládež | Redakcia B-I.sk
Juniorský IBU pohár sa presunul do talianskeho strediska Ridnaun Val Ridanna, kde sa v januári uskutočnia Majstrovstvá Európy. Organizátori teda dostali možnosť otestovať sa tohtotýždňovou návštevou mládeže.

IBU Cup juniorov 2017/18: vytrvalostné preteky juniorov na 15 km
taliansko Ridnaun piatok, 15. decembra 2017, 10:00 teplota2 0 ºC
víťaz: Vasilij Tomšin (0+2+0+0) 45:10.0
vietor2 0 km/h

Vo vytrvalostných pretekoch museli chlapci absolvovať pätnásť kilometrov, čo bola pre tých najmladších poriadna porcia. Aj preto sa bežecky presadili hlavne starší pretekári. Zvíťazil Rus Vasilij Tomšin, ktorý urobil dve chyby. O pätnásť sekúnd zdolal veľkú slovinskú nádej, iba 17-ročného, Alexa Cisara, ktorý urobil jednu chybu. Tretie miesto zaznamenal Nemec Danilo Riethmüller.

Naši pretekári boli dnes mimoriadne pomalí, a preto sa na takej dlhej trati nemali šancu dostať k lepším výsledkom, traja navyše nemali dobrý deň ani na strelnici. Najlepší výkon predviedol Lukáš Ottinger. Urobil iba dve chyby, no päť a pol minúty straty z trate ho odsunuli na 40. pozíciu. Zhodný výkon na trati predviedol Tomáš Sklenárik, no prirátal si až šesť trestných minút, a preto sa našiel až na 74. pozícii. Ďalší dvaja Slováci skončili v deviatej desiatke. Samuel Hubač aj Matej Lepeň pokazili najmä poslednú stojku, kde dostali štyri minúty a v kombinácii s pomalým bežeckým výkonom sa ich manko vyšplhalo cez dvanásť, resp. trinásť minút. Snáď sa naši mladí pretekári z dnešného dňa oklepú a vyjde im zajtrajší šprint.

víťazka: Irene Lardschneider (0+0+1+0) 43:45.7

Popoludní sa na štart postavili biatlonistky. Vysporiadať sa museli s komplikovanými podmienkami počas sneženia. Aj preto sa do cieľa úspešne dostalo iba 79 dievčat, takže aj zo slovenského pohľadu to až na také zlé výsledky nevyzeralo. Zvíťazila domáca Talianka Irene Lardschneiderová, ktorá síce nebola najrýchlejšia, ale ako to v tejto disciplíne býva, poradila si hlavne so strelnicou, kde si zapísala iba jednu trestnú minútu. Na pódiu ju doplnili rýchlejšie pretekárky, no s dvomi chybami Nemka Sauterová a Francúzska Botetová.

Zo Sloveniek podala jasne najlepší výkon Henrieta Horvátová, ktorá na slovenské pomery dosiahla dobrý 36. bežák a minula iba tri terčíky. Vo výsledkovej listine sa našla na 25. pozícii. Vekom kadetka teda môže byť spokojná a snáď ju to motivuje do ďalšej kariéry. Pred ňou klasifikovali iba štyri kadetky. Zapísala si aj 16 bodov do hodnotenia juniorského IBU pohára. Až s dvojnásobnou stratou sme vo výsledkoch našli ďalšie dve Slovenky, a to dvojičky Remeňové. Pretekárky narodené v roku 2000 obsadili 53., resp. 54. miesto. Minuli až šesťkrát. Na trati bola rýchlejšia Mária, na strelnici zasa Zuzana. Manko Júlie Machyniakovej sa dostalo už na nepríjemných 11:41, podobne na tom bola aj piata Slovenka Laura Chovanová. Obe urobili tiež šesť chýb.

Viessmann
Člen globálnej spoločnosti Viessmann, ktorá je jednou z najväčších výrobcov vykurovacích, priemyselných a chladiacich systémov. Cieľom Viessmannu je, aby so zamestnancami a partnermi priniesli zákazníkom čo najväčší pocit pohody, s využitím najmodernejších technológií a s ohľadom na životné prostredie.