Po lete poznačenom pandemickými opatreniami, keď sa naši biatlonisti snažili improvizovať ako sa dalo, sa postupne dostali aj na zahraničné sústredenia. Dôležitý bol ako zvyčajne ľadovec Dachstein a momentálne sú už reprezentanti v záverečnej fáze prípravy.
 
Sestry Fialkové sa pod vedením Anny Murínovej a Jakuba Leščinského pripravujú vo švédskom Idre. Využívajú tu infraštruktúru strediska, kde sa každý druhý až tretí rok jazdieva IBU pohár a tradične sa tu pripravujú reprezentácie. Tiež tu nie sú až také pandemické opatrenia ako v kontinentálnej Európe. Tento víkend sa tu uskutočnia aj prípravné preteky viacerých reprezentácií, ktoré tu sú prítomné. Okrem nášho dua by mali určite štartovať Češky a domáce Švédky vrátane Hanny Öbergovej aj nového biatlonového objavu Stiny Nilssonovej, olympijskej víťazky z Pjongčangu v šprinte klasickou technikou.
 
Viac sa o príprave Fialkových dozviete z našich videorozhovorov, ktoré postupne zverejňujeme. "Fialiek" sa budú pred štartom sezóny týkať ešte tri.
 
 
fialkova 21 priprava fb
Paulína Fialková v Idre (© archív P.F. / Facebook / Instagram)
 
 
Ostatní reprezentanti v sobotu odcestovali do obľúbeného Obertilliachu, hoci nebolo im všetko jedno, pretože v Rakúsku sú obmedzenia veľmi veľké a nie sú otvorené ani klasické hotely. Tréner Tomáš Kos tam má partiu Tomáš Hasilla, Michal Šima, Šimon Bartko a Matej Baloga. Spolu s nimi tam sú aj juniori Lukáš Ottinger s Tomášom Sklenárikom.
 
V dejisku nadchádzajúcich Majstrovstiev sveta juniorov a kadetov sa pripravuje aj skupina dievčat reprezentačného trénera Lukáša Daubnera, a to sestry Machyniakové, Henrieta Horvátová, Aneta Smerčiaková a Lucia Michaličková. Ak to okolnosti, aj tie snehové, dovolia, dievčatá si zmerajú sily v budúcotýždňových kontrolných pretekoch 18. a 19. novembra.
 
Následne sa väčšina tímu na pár dní vráti domov a v Obertilliachu ich vymenia mládežnícki reprezentanti. Malo by ich tam byť až šestnásť. Tí začnú prípravu na snehu neskôr, pretože v decembri nemajú v kalendári IBU žiadne podujatia.
 
Do Kontiolahti na prvé dve kolá SP budú cestovať štyria muži a sestry Fialkové doplnia dve dievčatá z Obertillachu. O finálnej nominácii budeme informovať po kontrolných pretekoch 20. novembra.