Aj keď fanúšikovia slovenského biatlonu dúfali, že absencia sestier Fialkových v Kontiolahti bude jediným problémom tohto druhu, bol to len začiatok. Paulínu aj Ivonu trápia zdravotné problémy, ktoré im výrazne obmedzujú výkon a po konzultácii s odborníkmi sa rozhodli opustiť kolotoč Svetového pohára, aby mohli na Slovensku čo najlepšie diagnostikovať svoj zdravotný stav a nasadiť správnu liečbu, aby boli fit hlavne na MS.
 
Paulína nám zaslala nasledujúce stanovisko: "Moje zdravotné problémy spôsobené novembrovým Covid-om stalé pretrvávajú. Je potrebné absolvovať dodatočné vyšetrenia, a preto sa ďalšieho kola svetového pohára v Oberhofe nezúčastním. Zdravie je teraz na prvom mieste." Podobne to fanúšikom oznámila aj Ivona: "Zdravotné problémy spojené s novembrovým prekonaním covidu stále pretrvávajú a sú momentálne nezlučiteľné s vrcholovým športom. Rozhodli sme sa absolvovať podrobnejšie vyšetrenia a preto dnes cestujeme domov na Slovensko. Budem vás informovať o ďalšom postupe po konzultácii s odborníkmi."
 
 
Ivona Fialková v cieli včerajšej štafety (© Igor Stančík / Slovenský biatlon)
 
 
V Oberhofe na šieste kolo SP ostali len dve ženy - Veronika Machyniaková s Anetou Smerčiakovou, no vo štvrtkových rýchlostných pretekoch sa na štart môžu postaviť tri a vynechať nechceme ani sobotňajšiu štafetu, a tak reprezentačný tréner Lukáš Daubner povolal do dejiska SP Henrietu Horvátovú, ktorá sa už vyliečila zo zranenia nohy po páde na tréningu, a Júliu Machyniakovú, ktorá sa najlepšie ukázala na nominačných pretekoch medzi sviatkami. Stretne sa tam teda partia ako v Kontiolahti. Viesť ju bude Anna Murínová, ktorá so sestrami Fialkovými domov necestovala.
 
Posunom dvoch junioriek do najvyššej ligy musí náš tím riešiť doplnenie výberu na IBU pohár v Arbri, kde ostala len pôvodne nominovaná dvojička Lucia Michaličková - Ema Kapustová. Oslovená bola Barbora Horniaková, ktorá bola v nominačných pretekoch prvá pod čiarou, no do Nemecka nepocestuje. Zajtra ráno teda vyrazia s tímom sestry Mária a Zuzana Remeňové.

Napokon muselo dôjsť aj ku zmene v chlapčenskom tíme, keď Samuela Hubača kvôli zdravotným problémom v Arbri nahradí prvý pretekár pod čiarou z nominačných pretekov Damián Cesnek. Na seniorskom IBU pohári budeme mať čisto mládežnícke zloženie - sedem juniorov/iek a jednu dorastenku. Paradoxom je, že spolu budeme mať v SP + IC v akcii až päť junioriek, z ktorých sa teda jedna ani nenominuje na juniorský svetový šampionát.
 
 
clovek ikonkaSlováci v 6. kole SP v Oberhofe
 
profil   smerciakova aneta   horvatova henrieta   machyniakova julia
             
profil   profil   profil   profil
 
 
slovaci 21 1
 
 

 
 
clovek ikonkaSlováci v 1. a 2. kole IC v Arbri
 
michalickova lucia   remenova maria   remenova zuzana   kapustova ema
             
ottinger lukas   sklenarik tomas   golian peter   Damián Cesnek
 
 
slovaci 21 2
 
 
slovaci 21 3