preskalie logo usa" /> PRESQUE ISLE (Nordic Heritage Center)
webova stranka nadmorská výška: 267 m kapacita štadióna: 2 000
ibu ikona lepsia MS: - svetový pohár: 2x
presque isle
Biatlonový areál v Presque Isle (© nordicheritagecenter.org)
 
 
Podujatia organizované v posledných desiatich sezónach
2015/2016: 8. kolo Svetového pohára 2010/2011: 7. kolo Svetového pohára
2013/2014: MS juniorov a kadetov 2005/2006: MS juniorov a kadetov
 
 
 
presque isle
 
 
 
Nordic Heritage Center si druhý raz vyskúša organizovanie svetového pohára. Športové centrum je vybudované v blízkosti mesta Presque Isle, ktoré je najväčším v regióne Aroostook County, v štáte Maine na severovýchode . Areál je vyťažený počas celého roka, uplatnenie tu nachádzajú letné a zimné športy, ale biatlonové a lyžiarske trasy sú vybudované na špičkovej úrovni. Presque Isle bol do tejto podoby vybudovaný v roku 2002 a odvtedy sa stal dejiskom niekoľkých amerických majstrovstiev v biatlone a klasickom lyžovaní.
 
Kapacita štadióna je 2000 ľudí a preteky sa odohrávajú v nadmorskej výške 260 metrov. Zaujímavosťou okruhu je to, že trestné kolo prebieha okolo budovy, kde sú ubytovaní hostia, preto sa pretekári na 150-metrovom koliesku takmer nevidia. Po modernizácii areálu sa v Presque Isle dva razy konali juniorské majstrovstvá sveta, z ktorých si Ivona Fialková odniesla jedno deviate miesto. V sezóne 2010/2011 zažil premiéru vo svetovom pohári. V tom čase o niekoľko dní neskôr dostal tú istú príležitosť susedský areál vo Fort Kent, obidve tieto centrá boli sponzorované rovnakou nadáciou. V roku 2016 svetový pohár putuje len do Presque Isle.
 
Najlepší biatlonisti si tu zmerali sily v piatich súťažiach. Mužský šprint ovládol Arnd Pfeiffer, v stíhačke bol najrýchlejší Alexis Boeuf. V ženských pretekoch sa presadili Helena EkholmováTora Bergerová, zmiešanú štafetu vybojovala nemecká reprezentácia.