profilova fotoVolám sa Jakub Leščinský a mojou hlavnou úlohou v mužskom reprezentačnom tíme biatlonistov je úloha kondičného trénera s asistenciou po boku hlavného trénera Juraja Sanitru. Druhou úlohou je starať sa o celý A-tím žien aj mužov (svetový pohár) z pohľadu servisnej stránky. Samozrejme, v spolupráci šéfa servisu Dušana Otčenáša, Lukáša Daubnera a Ľubomíra Lapina.

Vzdelanie:
Univerzita Mateja Bela v Banská Bystrici, Filozofická Fakulta, Katedra telesnej výchovy a športu, učiteľstvo telesnej výchovy a trénerstvo - špecializácia kondičný tréner 5. kvalifikačný stupeň SAKT.

Úspechy:
Viacnásobný majster Slovenskej republiky, účasť na Juniorských Majstrovstvách sveta v biatlone: Ruhpolding 2008, Canmore 2009, štvornásobný majster Slovenska v inline korčuľovaní (seniorská kategória), Svetový pohár v inline korčuľovaní Ostrava 2009 - 17. miesto, Slovensky pohár Cross country, XCM (horské maratóny na bicykli).

Skúsenosti:
- kondičný tréner biatlonistu Šimona Bartka (5. a 12. miesto na Majstrovstvách sveta juniorov a kadetov v Presque Isle v sezóne 2013/2014;
- kondičný tréner slovenského reprezentanta v biatlone Martina Otčenáša (21. svetový pohár Pokljuka v sezóne 2014/2015, majster sveta v letnom biatlone na kolieskových lyžiach);
- kondičný tréner slovenského cyklistu Mareka Čaneckého jazdiaceho za rakúsky tím Amplatz-BMC;
- tréner skupinových CrossFit tréningov, osobný tréning rekreačných a amatérskych športovcov;
- pôsobenie v Slovenskom zväze biatlonu ako kondičný tréner, asistent trénera reprezentačného družstva mužov a servisný technik pre cely tím biatlonovej reprezentácie.

Zoznam absolvovaných kurzov a ďalšie informácie môžete nájsť na Jakubovej webovej stránke kondicnapriprava.sk
 
 
profilova foto 2