Portál Biatlon-Info.sk vznikol pred piatimi rokmi, aby výrazne pomohol medializácii slovenského biatlonu. Projektov s takýmto podrobným spravodajstvom, štatistikami či rýchlosťou spracovávaných informácií existuje v biatlonovom svete minimum. Stojí to obrovské úsilie autorov, programátora, grafika, korektorky. Ľudí, ktorí tomu obetujú všetok svoj dostupný čas počas zimy na úkor rodiny či inej pracovnej činnosti, prostredníctvom ktorej by si zarobili na živobytie.
 
Všetkým je jasné, že situácia v slovenskom biatlonovom hnutí nie je jednoduchá, ale vážna a v rôznych oblastiach aj vyslovene zlá. Redakcia sa ale nemôže prizerať na to, ako si spŕška anonymov nadáva jeden na druhého, očierňujú rôznych ľudí a absolútne si vyprosíme ataky na autorov, že za koho a proti komu píšu. Roky fungujeme preto, aby sme podporili našich biatlonistov a nezaujímajú nás zákulisné hádky či vojny medzi rôznymi tábormi. Nikto nás za žiadneho vedenia SZB neovplyvňoval ani nekázal, čo máme a nemáme uverejňovať. Rovnako ako nám nikto nekázal vypnúť komentáre. Navyše, každý prevádzkovateľ registrovaného online média na Slovensku právne zodpovedá za diskusiu.
 
Takáto nekontrolovateľná diskusia plná ohovárania konkrétnych ľudí od anonymných zdrojov len dehonestovala nie len našu, ale aj snahu pretekárov. Odrádzala sponzorov a nezainteresovaných fanúšikov. Rozumieme, že rôzni ľudia majú v hnutí rôzne názory. Niektorí cítia krivdu, iní bojujú za niekoho proti niekomu. V biatlone sa každý s každým pozná. Ale jednoducho sme neboli ochotní na športovom portáli trpieť tieto prekáračky, ktoré ľuďom z vonkajšieho prostredia na slovenský biatlon vrhali hanbu.
 
Ak chce náš biatlon, ale aj tento portál, ešte fungovať v nasledujúcich sezónach, musia sa osobné spory riešiť v hnutí, na spoločných stretnutiach, valných zhromaždeniach... a nie pred tisíckami biatlonových fanúšikov.
 
V tejto sezóne nás čaká ešte záverečných šesťdesiat hodín práce pri sumarizovaní zimy, aktualizácii všetkých štatistík i profilov a chystáme ešte sedem článkov. Posledný vyjde v stredu 25.3.
 
Ďakujeme za pochopenie!