Tento web používa k poskytovaniu služieb, personalizácii reklám a analýze návštěvnosti súbory cookies. Viac informácií.

Odmietnuť Súhlasím Podrobné nastavenie Prijať zvolené cookies
Nevyhnutne nutné cookies
Tieto cookies sú nevyhnutné pre fungovanie nášho webu a nemožno ich deaktivovať. Tieto súbory navyše prispievajú k bezpečnému a riadnemu využívaniu našich služieb.
Analytické cookies
Analytické cookies sú zhromažďované skriptom spoločnosti Google Inc., ktorá následne tieto dáta anonymizuje. Po anonymizácii sa už nejedná o osobné údaje, pretože anonymizované cookies nemožno priradiť konkrétnemu užívateľovi, resp. konkrétnej osobe. My pracujeme iba s cookies v anonymizovanej podobe.
Reklamné cookies
Reklamné cookies používame my alebo naši partneri, aby sme Vám mohli zobraziť vhodné obsahy alebo reklamy ako na našich stránkach, tak na stránkach tretích subjektov. Na základe týchto informácií nie je spravidla možná bezprostredná identifikácia Vašej osoby, pretože sú používané iba anonymizované údaje.
 • Ministerstvo Školstva
 • Viessmann
 • Železiarne Podbrezová
 • Dukla
 • Meopta
 • 4F
 • Uynsports
 • Uvex
 • WellnessInn
 • Jmmartin
 • Uniqino
 • Lapua
 • Bear
Sezóna 2021/2022
Ostersund
Hochfilzen
Annecy
Oberhof
Osrblie
Ruhpolding
Anterselva
ME juniorov
ME
OH Peking
MSJaK
Kontiolahti
Otepaa
Holmenkollen

Minimálne úvodný víkend v Kontiolahti bude bez sestier Fialkových

25.11.2020, 12:03 | Svetový pohár | Lukáš Timko
Viackrát sme informovali, že aktuálna sezóna bude nevyspytateľná a určite aj nespravodlivá, pretože prísne opatrenia v boji s koronavírusom môžu zabrzdiť niektorých pretekárov či tímy. Žiaľ, tesne pred začiatkom sezóny sme sa dozvedeli zlé správy zo švédskeho Štokholmu, kde boli v stredu testované sestry Fialkové a ich tím pred presunom do Kontiolahti.
 
V tíme sa objavil Covid-19, a teda musia všetci siedmi ostať vo Švédsku až kým nebudú mať testy negatívne. Slovenská reprezentácia tak minimálne pre prvý víkend SP prichádza o Paulínu a Ivonu Fialkové, ich trénerov Annu Murínovú s Jakubom Leščinským, fyzioterapeuta Jakuba Hudáka a dvojicu servismanov Mihu Plahutnika a Štefana Lichoňa.
 
V praxi to znamená, že aj náš tím, ktorý je pripravený na štart a už je kompletný v Kontiolahti nebude mať k dispozícii fyzioterapeuta ani polovicu servisného tímu. Fungovať bude viac-menej provizórne, pretože okrem šestice pretekárov sú v dejisku len tréner Tomáš Kos a servismani Dušan Otčenáš a Samuel Závalec.
 
Nepríjemnou situáciou postihnutá sedmička sa v Štokholme podrobí ďalšiemu testovaniu v piatok a následne ešte aj v nedeľu alebo pondelok. Ak už budú testy negatívne, všetci sa presunú do Kontiolahti a absolvujú zvyšné súťaže v dejisku, ktoré v druhej časti začínajú vo štvrtok. Ak budú stále pozitívni, zo Slovenska vycestujú ďalší členovia nášho tímu, aby nastúpili na štart či pomohli tímu. V tom prípade už bude po negatívnych testoch realizovaných v priebehu budúceho týždňa tím "Fialky" presmerovaný domov.
 
V úvodných vytrvalostných a rýchlostných pretekoch cez víkend teda nastúpi dvojica Veronika Machyniaková - Henrieta Horvátová.
 
 
Vyberáme z nášho Youtube kanála
Slovenský biatlon na Facebooku
Sledujte nás aj na Instagrame
sledujte instagram
Inštitucionálny & Generálny & hlavný partner
logo ministerstvo skolstva
09122018172133 704464074
09122018172428 1377468692
Partneri
36
38
45
39
58
35
09122018172428 1377468692
35
35
35
35
35
35
35
35
Dodávatelia
46
47
48
49
50