Viackrát sme informovali, že aktuálna sezóna bude nevyspytateľná a určite aj nespravodlivá, pretože prísne opatrenia v boji s koronavírusom môžu zabrzdiť niektorých pretekárov či tímy. Žiaľ, tesne pred začiatkom sezóny sme sa dozvedeli zlé správy zo švédskeho Štokholmu, kde boli v stredu testované sestry Fialkové a ich tím pred presunom do Kontiolahti.
 
V tíme sa objavil Covid-19, a teda musia všetci siedmi ostať vo Švédsku až kým nebudú mať testy negatívne. Slovenská reprezentácia tak minimálne pre prvý víkend SP prichádza o Paulínu a Ivonu Fialkové, ich trénerov Annu Murínovú s Jakubom Leščinským, fyzioterapeuta Jakuba Hudáka a dvojicu servismanov Mihu Plahutnika a Štefana Lichoňa.
 
V praxi to znamená, že aj náš tím, ktorý je pripravený na štart a už je kompletný v Kontiolahti nebude mať k dispozícii fyzioterapeuta ani polovicu servisného tímu. Fungovať bude viac-menej provizórne, pretože okrem šestice pretekárov sú v dejisku len tréner Tomáš Kos a servismani Dušan Otčenáš a Samuel Závalec.
 
Nepríjemnou situáciou postihnutá sedmička sa v Štokholme podrobí ďalšiemu testovaniu v piatok a následne ešte aj v nedeľu alebo pondelok. Ak už budú testy negatívne, všetci sa presunú do Kontiolahti a absolvujú zvyšné súťaže v dejisku, ktoré v druhej časti začínajú vo štvrtok. Ak budú stále pozitívni, zo Slovenska vycestujú ďalší členovia nášho tímu, aby nastúpili na štart či pomohli tímu. V tom prípade už bude po negatívnych testoch realizovaných v priebehu budúceho týždňa tím "Fialky" presmerovaný domov.
 
V úvodných vytrvalostných a rýchlostných pretekoch cez víkend teda nastúpi dvojica Veronika Machyniaková - Henrieta Horvátová.