Mužská konkurencia bola o niečo bohatšia. Nastúpilo sedemnásť štafiet. Opäť sa čakal súboj Nemcov, Rusov a Nórov, čo sa aj potvrdilo a kvôli mnohým chybám Nórov a pomalému behu Rusov sa radovali Nemci.
 
 
IC 20/21: štafetové preteky mužov na 4 x 7,5 km
slovensko Osrblie štvrtok, 18. feb. 2021, 13:30 teplota2 6,3ºC
zlata medaila štafeta Nemecka (1+9) 1:16:16.5
vietor2 6 km/h
 
 
Slováci museli mať reálne očakávania, že v tejto štafete s mimoriadne mladým tímom nebudú mať veľké šance a bolo len otázkou času, kedy nás stiahnu z trate. Prví dvaja chlapci narodení v rokoch 2001 a 2002 nastúpili aspoň s tým, aby skúsili zabojovať s niektorou štafetou, ktorá by slabo bežala aj zle strieľala.

Damián Cesnek v prvom kole síce dostal 19 sekúnd, ale bol ráchlejší ako Moldavec, Čech aj Kazach, takže vôbec to nevyzeralo beznádejne. No tá nás prepadla hneď v zápätí, keď sa totálne trápil a už po prvej streľbe šiel na dve trestné kolá, pričom nikto iný do trestného kola nešiel. Strata bola okamžite priepastná a v druhom kole sa dostala cez dve minúty. Tam mu už to tak ani nešlo a hoci si už ďalšie trestné kolá po stojke nepripísal, znova potreboval všetky náboje, zdržal sa tam a do cieľa prišiel na poslednom 17. mieste s odstupom štyroch minút.
 
Nasledoval dorastenec Matej Gregor, ktorý bol v prvom kole najpomalší a s obrovskou dierou. V ľahu dobíjal dvakrát. Vtedy vedúci Nór sa už k nemu priblížil tak, že ak chcel ísť ešte do tretieho kola, potreboval dobrú stojku. No to sa vôbec nestalo. Ostali mu dva terče a rozhodcovia ho stiahli. Bola teda z toho posledná 17. priečka. Už po štyroch streľbách bolo pre nás hotovo.
 
Výsledky doplníme...
 
 
Slovenská štafeta
17. Damián Cesnek
2+3 0+3
2+6 +4:03.0 bežecký čas: 16. +2:16
17. Matej Gregor
0+2 2+3 4+11 + kolo
bežecký čas: X
X Viliam Kostelník
X+X X+X X+X X bežecký čas: X
X Pavol Štrba
X+X X+X X+X X bežecký čas: X
 
 
fotogaleria ikonkaFotogaléria Slovákov (© Igor Stančík / Slovenský biatlon)
 
VÝSLEDKY PRETEKOV (.pdf)
 
 
lista kompletny program IC