Lenzerheide
Hochfilzen
Ostersund
Osrblie

IBU Cup Osrblie: P. Fialková v šprinte vybojovala 3. pozíciu, víťazkou Herrmanová + videá

3.2.2017, 12:00 | IBU Cup | T. Šandor, L. Timko
V ženských rýchlostných pretekoch uchmatla triumf bežecky neprekonateľná Denise Herrmanová, na ktorú nestačila ani najlepšia ruská zástupkyňa v IBU Cupe. Do tohto súboja sa zapojila aj Paulína Fialková, ktorá vybojovala pekné tretie miesto.

IBU Cup 2016/17: rýchlostné preteky žien na 7,5 km
slovensko Osrblie piatok, 3. februára 2017, 10:00 teplota2 2,7 ºC
víťazka: Denise Herrmanová (0+1) 19:27.4
vietor2 0 km/h

V ženskom šprinte úradovala nemecká pretekárka Denise Herrmanová, ktorá síce minula jeden výstrel, ale v bežeckej časti bola suverénne najrýchlejšia, veď v tomto smere druhá v poradí za ňou zaostala takmer jednu minútu. Pre Herrmanovú je to druhé víťazstvo v ročníku, predtým ovládla šprint v Beitostolene. Na druhom mieste finišovala líderka poradia IBU Cupu  Darja Virolaynenová, ktorá zvládla streľbu bez chyby, ale nemecká súperka bola nad jej sily.

Zaujímavosťou bolo, že na vedúcich priečkach sa umiestnili tri ruské a nemecké pretekárky, do najlepšej desiatky sa pozrela aj česká biatlonistka Lea Johanidesová.

sprintzeny 16
Dnešné oódium (© Jaroslav Maliňák, Biatlon-Info.sk)

Paulína Fialková si trochu zaspomínala na univerziádu, dostala sa na pódium

Paulína Fialková sa veľmi tešila na dnešné preteky a bolo to vidno hneď v prvom kole a na úvodnej streľbe. Na trati mala zatiaľ najrýchlejší čas a v ľahu trafila všetky terče, takže sa dostala na priebežnú vedúcu priečku. Pred ruskými a nemeckými súperkami mala k dobru dvanásť sekúnd. A po úvodnej streľbe sa pred ňu dostala iba Herrmanová. Paulína vedela, že čistá streľba v stoji ju dostane minimálne na pódium, preto prišla na druhú položku koncentrovaná, a opäť sa ani raz nepomýlila. Mala takmer identický čas ako Virolaynenová, ktorá v druhom kole začala zrýchľovať, a bola rýchlejšia ako Paulína. Potvrdilo sa to aj v záverečnom okruhu, kde naša biatlonistka stratila na ruskú súperku necelých deväť sekúnd, a práve taký rozdiel sa medzi nimi vytvoril v cieli. Paulína Fialková nakoniec obsadila tretiu priečku.

Pred domácimi priaznivcami sa ukázala vo výbornom svetle. Na strelnici nemala žiadne problémy a rýchla bola aj na lyžiach, len v druhom kole trošku zaostala. Ale v tom záverečnom nasadila kvalitné tempo, čo je signálom, že jej forma stúpa a hoci zajtra štartovať nemala, teraz majú s trénerkou chrobáka v hlave.

1sprint zeny 062
Paulína Fialková sa v cieli mohla radovať (© Jaroslav Maliňák, Biatlon-Info.sk)

Ivona Fialková mala takisto veľkú motiváciu a po bežeckej časti úvodného kola sa pohybovala okolo dvadsiateho miesta, hoci by to bolo oveľa lepšie, ak by v jednej časti nespadla. Na ležke ju zastavila jedna chyba, čo znamenalo už minútovú stratu na najlepšie pretekárky a tridsiatu priečku. V druhom kole dokázala na lyžiach zabrať, ale v stoji minula dva výstrely, ale jej pozícia zostávala nezmenená. V poslednej bežeckej časti sa už nedokázala posunúť dopredu, bolo na nej cítiť únavu aj frustráciu z nepodarených pretekov. Obsadila 31. miesto.

Aj Terézia Poliaková sa chcela ukázať v čo najlepšom svetle. Prvý úsek zvládla na rovnakej úrovni ako mladšia Fialková práve kvôli tomu pádu. Obidve bežali približne rovnako a minuli jeden výstrel. V druhom kole bola Terézia trošku pomalšia, ale stojku zvládla len s jednou chybou, takže sa posunula na 27. priečku. Terézia potom vystupňovala svoj výkon v poslednom okruhu, ktorý zvládla najrýchlejšie, a v cieli skončila na 25. pozícii.

video v clanku ikonkaVideo jazdy aj hodnotenia Paulíny Fialkovej (3. miesto)

video v clanku ikonkaVideo jazdy aj hodnotenia Terézie Poliakovej (25. miesto)

video v clanku ikonkaVideo jazdy aj hodnotenia Ivony Fialkovej (31. miesto)

audio ikonkaAudio vyjadrenie trénerky Anny Murínovej
{play}images/slovaci/vyjadrenia/2016-17/osrblie-sprint-murinova.mp3|zdroj: Biatlon-Info.sk{/play}

Paulína Fialková v rýchlostných pretekoch
profil streľba v ľahu:   streľba v stoji: výsledok:
terc zostreleny new terc zostreleny new terc zostreleny new terc zostreleny new terc zostreleny new   terc zostreleny new terc zostreleny new terc zostreleny new terc zostreleny new terc zostreleny new 3. +27.6 (0)
5 4 3 2 1   5 4 3 2 1
bežecký čas: 5. +1:03.6
  strelecký čas: 18. 1:01
získané body: 48

Terézia Poliaková v rýchlostných pretekoch
terc zostreleny new terc zostreleny new terc lezka new terc zostreleny new terc zostreleny new   terc zostreleny new terc stojka cierny terc zostreleny new terc zostreleny new terc zostreleny new 25. +2:05.1 (2)
1 2 3 4 5   1 2 3 4 5
bežecký čas: 20. +1:39.8
  strelecký čas: 23. 1:05
získané body: 16

Ivona Fialková v rýchlostných pretekoch
terc zostreleny new terc lezka new terc zostreleny new terc zostreleny new terc zostreleny new   terc zostreleny new terc zostreleny new terc stojka cierny terc zostreleny new terc stojka cierny 31. +2:27.0 (3)

Zobraziť kompletné výsledky

fotogaleria ikonkaFotogaléria z dnešných pretekov (© Jaroslav Maliňák, Biatlon-Info.sk)