Vo vianočnej biatlonovej prestávke takmer všetci pretekári dobíjajú baterky, ale niektorí z nich neodolajú pokušeniu, aby sa zúčastnili na populárnych exhibíciách. Jedna z najlepších sa koná na futbalovom štadióne v Gelsenkirchene, kde v tomto roku premiérovo kraľovali francúzski reprezentanti.
 
V modernej aréne sa uskutočnil už štrnásty ročník World Team Challenge a organizátori sa môžu zakaždým pochváliť kvalitnou štartovou listinou. Pre biatlonistov je veľkou motiváciou finančné ohodnotenie, pretože v tomto roku sa na prémiách vyplatilo 156-tisíc eur a pre víťazov bolo určených 28-tisíc eur. Práve preto do Schalke prichádzajú najlepší pretekári, na ktorých býva zvedavých cez 40-tisíc divákov.
 
Na tomto exhibičnom podujatí proti sebe súťažia zmiešané dvojice. Preteká sa na okruhu dlhom 1300 metrov, ktorý každý zostava absolvuje 18-krát. Biatlonisti sa po každom okruhu striedajú a po chybnej streľbe nedobíjajú náboje, ale vybehnú na trestné kolo s dĺžkou 75 metrov.
 
Tohtoročná súťaž sa skladala z dvoch častí. Najskôr bol na programe hromadný štart, v ktorom bola úspešná ruská dvojica Yurlová - Garaničev. Potom nasledovala klasická stíhačka, v ktorej sa predstavilo všetkých desať tímov a ktoré vybehli na trať s maximálnou stratou 45 sekúnd.
 
Na konci rýchleho pretekov ukázali parádny výkon Martin Fourcade a Marie Dorin-Habertová, ktorí predviedli suverénne najlepší bežecký výkon. Pred druhými v poradí, Gabrielou Soukalovou a Ondřejom Moravcom, si vytvorili 12-sekundový náskok, hoci absolvovali o tri trestné kolá viacej. Teda štyri, pretože pred cieľom Martin Fourcade ešte absolvoval jedno takéto koliečko pre divákov.
 
Francúzski pretekári sa tu dostali prvý raz v histórii na najvyššiu pozíciu, výsledkové maximum dosiahli aj českí biatlonisti. Na treťom mieste finišovali domáci zástupcovia Simon Schempp a Vanessa Hinzová, ktorá nahradila chorú Lauru Dahlmeierovú. Nemeckí pretekári sa dlho držali na prvej pozícii, ale záver podujatia im nevyšiel podľa predstáv.
 
 
video v clanku ikonkaVideoukážka zo zaujímavého biatlonového večera
 
 
Výsledky (odkaz)