Dlhoročný člen slovenskej reprezentácie a líder nášho mužského tímu Martin Otčenáš sa kvôli zdravotným problémom rozhodol ukončiť kariéru. Deje sa tak iba necelé dva týždne pred začiatkom sezóny. Dlhodobo ho trápili zdravotné problémy s posunutou platničkou. Vyhodnotil, že by nedokázal absolvovať ďalšiu sezónu v plnom nasadení vo svetovom pohári.
 
Martin bol najstarším členom našej reprezentácie, no má "len" 33 rokov, takže bez vážnych zdravotných problémov by určite potiahol kariéru aspoň po nadchádzajúce OH v Pekingu. Zastavil sa na 12. mieste historického rebríčka Slovákov a jeho maximom je 13. miesto z posledných MS v Anterselve vo februári tohto roka.
 
 
smt otcenas web do clanku
Štatistiky Martina Otčenáša (klik pre zväčšenie)
 
 
Vo svetovom pohári nastúpil na 92 individuálnych pretekov, 17 na majstrovstvách sveta a na OH v Soči a Pjongčangu reprezentoval štyrikrát. Slovensku pomohol v päťdesiatich štafetách. V najvyššej lige spolu zaznamenal 166 štartov. Získal 228 bodov v 22 rôznych pretekoch.
 
Prečo Martin Otčenáš ukončil kariéru, ktoré výsledky považuje za najcennejšie a čo mu biatlon dal či vzal rozpráva v našom krátkom dokumentárnom filme.
 
 
video v clanku ikonkaKrátky dokument o Otčenášovi
 
 
body martin
 
 
poradie martin
 
 
strelba martin