Svetový šampionát odštartoval, ako to býva zvykom, zmiešanou štafetou. Dramatický francúzsko - nemecko - nórsko - ukrajinský súboj rozťal v záverečnom okruhu Martin Fourcade. Slováci dobíjali štyrikrát viac ako v Ťumeni a ani výborný bežecký výkon im nepomohol k lepšiemu ako 17. miestu.
Svetový pohár 2015/16: miešaná štafeta na 2 x 6 km a 2 x 7,5 km | ||||
Holmenkollen |
štvrtok 3. marca 2016, 15:30 |
teplota: 0ºC | ||
víťazi: štafeta Francúzska (0+8) 1:13:52.9 |
vietor: 5 km/h |
V zmiešanej štafete boli v tejto sezóne úspešné nórska a nemecká reprezentácia, titul obhajovali českí biatlonisti, ktorým však chýbal Moravec. Zálusk na medailu si robili aj francúzska či ruská zostava, ktoré nastúpili v najsilnejšom zložení, o prekvapenie sa chceli postarať Rakúšania alebo Ukrajinci. Naša výprava verila, že v tejto disciplíne môžeme finišovať v Top 6.
Slovenskú štafetu tradične rozbiehala Paulína Fialková, ktorá chcela svojím výkonom ostatným kolegom dodať sebavedomie. Začala opatrnejšie a na prvú streľbu prišla v polovici štartového kola. Táto položka jej však nevyšla, musela dobíjať tri náboje, ale zažehnala hrozbu trestného kola. Na prvej položke ostatné pretekárky predviedli presnú streľbu, najlepšie si zatiaľ viedli francúzska, americká a švajčiarska zostava. Fialková tu strácala 35 sekúnd a spoločnosť jej robila Vítková, ktorá takisto trikrát dobíjala.
Streľbu v stoji bezchybne zvládli domáca Olsbuová a Wiererová, ktoré mohla prenasledovať Dunkleeová. Bielorusko, Ukrajina a Nemecko strácali cez desať sekúnd, táto streľba nevyšla Bescondovej, ktorá musela dobíjať tri terče. Paulína Fialková aj tu využila všetky tri náhradné náboje, aby nemusela vybehnúť na trestné kolo, ale jej strata sa vyšplhala už na jednu minútu. Prvý úsek nezvládla ruská zborná, pretože Šimulovová absolvovala trestný okruh a v poradí sa prepadla dozadu.
Ako prvá odovzdala pomyselný štafetový kolík Dunkleeová, ktorá výborne rozbehla americkú štafetu, tesne za ňou ju napodobnila Olsbuová. Potom nasledovali ukrajinská, nemecká a talianska zostava so stratou 16 sekúnd. Janka Gereková vybehla na trať na trinástom mieste a musela si poradiť s mankom 73 sekúnd. Na svojom úseku dosiahla Fialková deviaty najrýchlejší čas, ale o cenné sekundy ju obrala nepresná streľba.
Na druhom úseku sme videli niekoľko nepresných výstrelov na čele pretekov, kde vytvorili novú vedúcu skupinu Ukrajina, Nórsko, Spojené štáty, Francúzsko a Nemecko, s väčšou stratou nasledovala talianska zostava. Čistú streľbu tu predviedla Soukalová, ktorá sa vďaka tomu posunula v poradí dopredu. Janka Gereková dobíjala dva razy a v podstate udržala svoju pozíciu. Strácali sme cez jednu minútu a patrila nám priebežná pätnásta priečka, ale na dosah sme mali len ruskú a rakúsku reprezentáciu, na vyššie umiestnené zostavy sme strácali minimálne 30 sekúnd.
Druhú ženskú stojku najlepšie zvládla Hildebrandová, tesne za ňou vybehli na trať Dorin-Habertová a Pidhrušná, Eckhoffová zaostávala 14 sekúnd, pretože dobíjala ďalšie dva terče. Soukalová bola aj na tejto položke bezchybná a českú zostavu posunula na šieste miesto, pred ňou sa ešte pohybovala americká reprezentácia. Janka Gereková sa mierne prepadla na sedemnáste miesto, pretože musela použiť ďalšie dva náhradné náboje. Jej strata na vedúce pretekárky bola 87 sekúnd.
Nasledujúcu odovzdávku predviedli na čele pretekov Nórsko, Nemecko, Francúzsko a Ukrajina. Za nimi sa v cieli objavila Soukalová, ktorá posunula český tím na piatu priečku s mankom 36 Sekúnd. Janka Gereková veľmi dobre zvládla záverečný okruh a štafetu odovzdala na jedenástom mieste so stratou 1:21. Na trati predviedla ôsmy najrýchlejší čas, na Eckhoffovú stratila 30 Sekúnd. Potom sa Matej Kazár ocitol v skupine siedmich tímov, ktoré od seba delilo len 12 sekúnd.
Prvú mužskú streleckú položku najrýchlejšie zvládol Semenov, ktorému sa vyrovnal len Peiffer, a táto dvojica si vytvorila na čele 10-sekundový náskok pred JT Böom. Fillon-Maillet zaostával 20 Sekúnd, hneď za ním sa pohyboval Šlesingr, ktorý vybielil všetky terče. Matej Kazár netrafil jeden terč a po opravnom výstrele to dokázal napraviť a zaradil sa na trináste miesto so stratou 1:31. Pred ním sa nachádzali Smith, Garaničev, na dosah bol aj Hofer.
Počas druhého okruhu JT Bö a Fillon-Maillet dobehli vedúcu dvojicu. Všetci štyria tu museli dobíjať jeden náboj, preto sa medzi nimi nevytvorili veľké rozdiely. Šlesingr udržal priebežné piate miesto po čistej streľbe, ale na vedúcu skupinu stále strácal veľa času. Po streľbe v stoji sa dokázali posunúť dopredu Rakúsko a Rusko, ktoré potiahli Eder a Garaničev. Matej Kazár bol na svoje druhej streľbe bezchybný a dostal sa na desiatu priečku, kde mal 7-sekundový náskok pred Smithom, Hofer na neho strácal ďalšie dve sekundy. Ak sa chcel slovenský jazdec posunúť o jedno miesto vyššie, musel zmazať manko 11 sekúnd na Garaničeva.
V záverečnom úseku sme sa tešili na súboj o víťazstvo medzi Fourcadom, Schemppom, Tarjei Böom a Pidručnim. Matej Kazár nakoniec odovzdal štafetu na dvanástom mieste so stratou 1:43, ale na ôsme miesto sme zaostávali iba desať sekúnd. Našimi súpermi boli Bielorusko, Kanada, Taliansko a Spojené štáty. Kazár predviedol veľmi dobrý výkon na strelnici, bežecky sa zaradil na jedenástu priečku.
Najskôr predviedol najrýchlejšiu streľbu Pidhručnij, ktorý získal štyri sekundy na Fourcada a osem na Schemppa. Tarjei Bö musel tri razy dobíjať a jeho strata sa vyšplhala na 18 sekúnd. Česká zostava si udržiavala piatu priečku, za nimi sa pohybovali Rakúsko a Rusko. Martin Otčenáš musel trikrát dobíjať, usadil sa na dvanástej priečke, ale umiestnenie v Top 10 sa nám vzďaľovalo. Na desiatu v poradí kanadskú zostavu sme strácali necelých 40 sekúnd.
Na poslednú položku prišli spoločne Fourcade, Pidručnij a Schempp. Najlepšie nervy tu ukázal francúzsky jazdec, ktorého tesne nasledoval Schempp. Výborne sa tu predviedol aj Tarjei Bö, ktorý vybielil všetky terče, a na vedúcu dvojicu strácal len sedem sekúnd. Pidručnij netrafil dva terče a ukrajinskej zostave sa začal rozplývať sen o medaile. Českú zostavu tu dokázal predbehnúť Landertinger a začal sa na ňu tlačiť aj Šipulin. Martin Otčenáš tu musel absolvovať jedno trestné kolo a naša reprezentácia sa v poradí prepadla.
O víťazovi zmiešanej štafety rozhodol šprint medzi Fourcadom a Schemppom, ktorý perfektne zvládol Martin Fourcade, keď sa svojho súpera dokázal zbaviť ešte pred cieľom. Na treťom mieste sa v cieli objavila domáca reprezentácia.
Francúzska zostava predviedla na trati vyrovnaný výkon, ale do boja o víťazstvo ju posunul Fillon-Maillet. V závere sa potom mohla spoľahnúť na vynikajúceho Martina Fourcada, ktorý na svojej položke nezaváhal a ukázal, že na týchto MS bude veľmi motivovaný. Krajina galského kohúta v tejto disciplíne vybojovala druhú zlatú medailu, predtým sa jej to podarilo v roku 2009.
Vyrovnanou konkurenciou im boli nemeckí biatlonisti, ktorí v tejto disciplíne naposledy vybojovali medailu v roku 2012. Pre Schemppa a Hildebrandovú to bude veľkým povzbudením pred ďalšími pretekmi. Domáci pretekári získali bronzovú medailu. V nórskom tíme sa však nenašiel ani jeden jazdec, ktorý by predviedol stopercentný výkon a strhol misky váh na svoju stranu. Ak by boli Tarjei a JT Bö v závere na strelnici presnejší, konečný výsledok mohol byť pre nich priaznivejší.
Naša reprezentácia vybojovala sedemnáste miesto, pred štartom sme mali určite väčšie očakávania. S výnimkou Mateja Kazára, ktorý dnes predviedol najlepší výkon, sme sa na každej streleckej položke trápili. Preto sme od začiatku pretekov museli naháňať stratu, ktorá sa postupne zvyšovala, hoci Matej Kazár nám dal nádej na Top 10.
Bežecké výkony Slovákov dnes zniesli prísne parametre a útok na malé pódium, ktoré mali za cieľ, bol reálny aj pri tejto, takmer najsilnejšej možnej, konkurencii. Žiaľ, tak ako mix v Tumeni vyšiel, zhruba tak dnes nevyšiel. Jediná položka 5/5 je primálo. Naši pretekári budú musieť dnešný deň hodiť za hlavu a dobre sa pripraviť na individuálne disciplíny.
Vyjadrenie Martina Fourcada (člen víťaznej štafety) |
"Dnes to bolo pre nás veľmi emotívne, lebo od roku 2009 sme nevyhrali žiadne kolektívne preteky na MS a vtedy tam ešte nikto z nás nebol. Tešíme sa a ďakujem kolegom za pozíciu. Nebudem tajiť, že v individuálnych pretekoch mám veľké ciele. Chcel by som aspoň raz vyhrať." |
Vyjadrenie Paulíny Fialkovej (prvý úsek slovenskej štafety) |
"Hodnotenie je veľmi jednoduché. Zlyhala som na strelnici, musela som použiť všetky náhradné náboje, to ma stálo strašne veľa času. Mrzí ma to. Dnes nás ozaj odsunul dozadu vysoký počet dobíjaní. Každé stojí v tomto vyrovnanom športe strašne veľa času. Niekedy je lepšie odbehnúť si aj to trestné kolo, ale mať v konečnom súčte málo dobíjaní.
Fyzicky som na tom dobre, výkon stále rastie, trochu horšie je to po psychickej stránke. Batožina nám so sestrou napokon neprišla ani v utorok večer ako bolo sľúbené, ale až v stredu popoludní. Nechcem sa už ani myšlienkami vracať k tomu, ale každý si vie predstaviť, ako vyzerali tie dni. Neriešili sme nič, len, kde máme veci, kto mi to zistí, kedy prídu. Bolo to stresujúce. Nemohla som trénovať a robiť to, čo ostatní pretekári. Stihla som jediný tréning aj to tak, že taška prišla hodinu pred ním. Žiaľ, zanechalo to na mne stopu. Ale je to za nami. Už na to nesmiem myslieť."
|
Vyjadrenie Janky Gerekovej (druhý úsek slovenskej štafety) |
"Bohužiaľ, pokašľali sme to. Dnes sa viacero národov trápilo na strelnici a ak by nám streľba vyšla, mali by sme naozaj otvorenú cestu k výbornému výsledku. Dokonca aj napriek jedenástim chybám sme ešte do predposlednej streľby hrali o miesto na konci prvej desiatky. Napokon to nevyšlo. Mrzí nás to.
Bežecky som sa cítila dobre. Pomohli mi aj kvalitne pripravené lyže. Dve kolá som bežala s Kaťou Yurlovovou a dosť sme si pomáhali, vzájomne sa posúvali dopredu. Bola to veľmi dobrá dopredu neplánová kooperácia.
Neviem čo sa stalo na strelnici. Dve a dve sú strašne veľa na štafetu, to je zahodená pol minúta. Mrzí ma to, na strelnici som jednoducho podala slabý výkon. Ak chcete bojovať s najlepšími, vždy potrebujete výbornú streľbu.
Teraz sa mi naozaj strelecky nedarí. Na to je jediný recept. Všetko, čo bolo, treba hodiť za hlavu. Myslieť iba dopredu a na nové preteky, ktoré prichádzajú. Musím byť uvoľnená a veriť si. To sú základné atribúty. V sobotu si vsugerujem, že ten šprint predsa na nič z minulosti nenadväzuje a dobrý výsledok je možný. Fyzicky som na tom dobre, myslím si, že som sa postupne rozbehla. Verím, že mi sadne deň."
|
Vyjadrenie Mateja Kazára (tretí úsek slovenskej štafety) |
"Zo svojim dnešným výkonom som spokojný. Cítil som sa dobre na trati aj strelnici. Prvé kolo som bežal v skupinke s rýchlymi pretekármi, predbehol ma iba Garaničev. Snažil som sa pošetriť trochu pred štadiónom, ale nepodarilo sa mi to úplne dokonale, jeden terč mi ušiel. Stojka už prebehla bez problémov.
Je tu náročná strelnica. Predchádza jej kopec nie ďaleko od štadióna, a zároveň bolo dnes obrovské tempo, všetci sú v top forme a veľmi motivovaní. Bolo ťažké upokojiť sa na strelnici a dostať tepy na správnu hladinu. Aj preto mohli diváci vidieť možno trochu viac chýb ako bežne v tejto disciplíne alebo klasických štafetách. Ale boli aj krajiny, ktoré to strelecky zvládli.
Škoda, že nám to dnes nevyšlo. Asi sme boli po Ťumeni premotivovaní, strašne sme chceli ukázať, že budeme bojovať aj s tými najlepšími pretekármi sveta. Verím, že to nikoho z nás nerozhodí a dobre sa pripravíme na víkend.
|
Zajtra budeme publikovať rozhovor s hlavným technickým delegátom ME v Ťumeni Tomášom Fuskom...
Slovensko v štafete |
||||||||||||
streľba v ľahu: () |
streľba v stoji: () |
odovzdávka: | ||||||||||
13. +1:13.3 (0+6) |
||||||||||||
5 | 4 | 3 | 2 | 1 | 5 | 4 | 3 | 2 | 1 | |||
bežecký čas: 9. +22.2 |
strelecký čas: 1:52 | bilancia: 0+3 0+3 |
streľba v ľahu: () |
streľba v stoji: () |
odovzdávka: | ||||||||||
11. +1:31 (0+10) |
||||||||||||
5 | 4 | 3 | 2 | 1 | 5 | 4 | 3 | 2 | 1 | |||
bežecký čas: 8. +30.4 |
strelecký čas: 1:20 | bilancia: 0+2 0+2 |
streľba v ľahu: () |
streľba v stoji: | odovzdávka: | ||||||||||
12. +1:44 (0+11) |
||||||||||||
5 | 4 | 3 | 2 | 1 | 5 | 4 | 3 | 2 | 1 | |||
bežecký čas: 11. +35.7 |
strelecký čas: 0:57 | bilancia: 0+1 0+0 |
streľba v ľahu: () |
streľba v stoji: () |
cieľ: | ||||||||||
17. +3:44 (1+17) |
||||||||||||
5 | 4 | 3 | 2 | 1 | 5 | 4 | 3 | 2 | 1 | |||
bežecký čas: 14. +45.4 |
strelecký čas: 1:51 | bilancia: 0+3 1+3 |
Video celých pretekov (v nórčine) |
Video medailovej ceremónie (v nórčine) |
Výsledky |
1. | 3 | FRANCÚZSKO | 0+2 0+6 | 0+8 | 1:14:01.0 | ||
3.1 | BESCOND Anais | 0+0 0+3 | |||||
3.2 | DORIN-HABERT Marie | 0+0 0+1 | |||||
3.3 | FILLON MAILLET Quentin | 0+2 0+1 | |||||
3.4 | FOURCADE Martin | 0+0 0+1 | |||||
2. | 2 | NEMECKO | 0+5 0+2 | 0+7 | 1:14:05.3 | +4.3 | |
2.1 | PREUSS Franziska | 0+2 0+0 | |||||
2.2 | HILDEBRAND Franziska | 0+2 0+0 | |||||
2.3 | PEIFFER Arnd | 0+0 0+1 | |||||
2.4 | SCHEMPP Simon | 0+1 0+1 | |||||
3. | 1 | NÓRSKO | 0+7 0+3 | 0+10 | 1:14:15.4 | +14.4 | |
1.1 | OLSBU Marte | 0+1 0+0 | |||||
1.2 | ECKHOFF Tiril | 0+2 0+2 | |||||
1.3 | BÖ Johannes Thingnes | 0+1 0+1 | |||||
1.4 | BÖ Tarjei | 0+3 0+0 | |||||
4. | 10 | UKRAJINA | 0+3 0+6 | 0+9 | 1:14:30.8 | +29.8 | |
10.1 | SEMERENKO Valj | 0+1 0+1 | |||||
10.2 | PIDHRUŠNA Olena | 0+2 0+2 | |||||
10.3 | SEMENOV Sergej | 0+0 0+1 | |||||
10.4 | PIDRUČNIJ Dmitro | 0+0 0+2 | |||||
5. | 8 | RAKÚSKO | 0+1 0+2 | 0+3 | 1:15:08.1 | +1:07.1 | |
8.1 | ZDOUC Dunja | 0+1 0+1 | |||||
8.2 | HAUSER Lisa-Theresa | 0+0 0+0 | |||||
8.3 | EDER Simon | 0+0 0+1 | |||||
8.4 | LANDERTINGER Dominik | 0+0 0+0 | |||||
6. | 9 | ČESKO | 0+3 0+2 | 0+5 | 1:15:24.3 | +1:23.3 | |
9.1 | VÍTKOVÁ Veronika | 0+3 0+2 | |||||
9.2 | SOUKALOVÁ Gabriela | 0+0 0+0 | |||||
9.3 | ŠLESINGR Michal | 0+0 0+0 | |||||
9.4 | KRČMÁŘ Michal | 0+0 0+0 | |||||
7. | 4 | RUSKO | 0+3 1+5 | 1+8 | 1:15:33.9 | +1:32.9 | |
4.1 | ŠUMILOVÁ Jekaterina | 0+0 1+3 | |||||
4.2 | YURLOVA Jekaterina | 0+0 0+1 | |||||
4.3 | GARANIČEV Jevgenij | 0+1 0+1 | |||||
4.4 | ŠIPULIN Anton | 0+2 0+0 | |||||
8. | 7 | TALIANSKO | 0+9 0+6 | 0+15 | 1:15:56.4 | +1:55.4 | |
7.1 | WIERER Dorothea | 0+1 0+0 | |||||
7.2 | OBERHOFER Karin | 0+3 0+3 | |||||
7.3 | HOFER Lukas | 0+2 0+3 | |||||
7.4 | WINDISCH Dominik | 0+3 0+0 | |||||
9. | 12 | BIELORUSKO | 0+0 0+1 | 0+1 | 1:16:10.1 | +2:09.1 | |
12.1 | SKARDINO Nadežda | 0+0 0+0 | |||||
12.2 | KRYUKO Irina | 0+0 0+1 | |||||
12.3 | ČEPELIN Vladimir | 0+0 0+0 | |||||
12.4 | DAROŽKA Aliaksandr | 0+0 0+0 | |||||
10. | 11 | SPOJENÉ ŠTÁTY | 0+3 0+2 | 0+5 | 1:16:20.6 | +2:19.6 | |
11.1 | DUNKLEE Susan | 0+0 0+0 | |||||
11.2 | DREISSIGACKER Hannah | 0+2 0+1 | |||||
11.3 | BAILEY Lowell | 0+0 0+0 | |||||
11.4 | DOHERTY Sean | 0+1 0+1 | |||||
11. | 5 | KANADA | 0+5 0+6 | 0+11 | 1:16:31.8 | +2:30.8 | |
5.1 | RANSOM Julia | 0+1 0+1 | |||||
5.2 | CRAWFORD Rosanna | 0+1 0+2 | |||||
5.3 | SMITH Nathan | 0+2 0+1 | |||||
5.4 | GREEN Brendan | 0+1 0+2 | |||||
12. | 6 | ŠVÉDSKO | 0+3 1+3 | 1+6 | 1:16:54.3 | +2:53.3 | |
6.1 | PERSSON Linn | 0+2 0+0 | |||||
6.2 | BRORSSON Mona | 0+0 0+0 | |||||
6.3 | NELIN Jesper | 0+1 1+3 | |||||
6.4 | LINDSTRÖM Fredrik | 0+0 0+0 | |||||
13. | 17 | SLOVINSKO | 0+1 1+6 | 1+7 | 1:17:10.8 | +3:09.8 | |
17.1 | MALI Andreja | 0+0 0+0 | |||||
17.2 | GREGORIN Teja | 0+1 1+3 | |||||
17.3 | BAUER Klemen | 0+0 0+2 | |||||
17.4 | FAK Jakov | 0+0 0+1 | |||||
14. | 14 | ŠVAJČIARSKO | 1+4 0+8 | 1+12 | 1:17:19.3 | +3:18.3 | |
14.1 | GASPARIN Selina | 0+0 0+3 | |||||
14.2 | GASPARIN Aita | 0+0 0+1 | |||||
14.3 | WEGER Benjamin | 1+3 0+2 | |||||
14.4 | WIESTNER Serafin | 0+1 0+2 | |||||
15. | 15 | KAZACHSTAN | 0+1 0+3 | 0+4 | 1:17:23.5 | +3:22.5 | |
15.1 | RAIKOVA Alina | 0+1 0+2 | |||||
15.2 | VIŠNEVSKAJA Galina | 0+0 0+0 | |||||
15.3 | SAVITSKIJ Jan | 0+0 0+0 | |||||
15.4 | PANTOV Anton | 0+0 0+1 | |||||
16. | 25 | BULHARSKO | 0+4 0+6 | 0+10 | 1:17:27.2 | +3:26.2 | |
25.1 | JORDANOVA Emilia | 0+1 0+1 | |||||
25.2 | STOJANOVA Desislava | 0+2 0+2 | |||||
25.3 | ANEV Krasimir | 0+1 0+1 | |||||
25.4 | ILIEV Vladimir | 0+0 0+2 | |||||
17. | 19 | SLOVENSKO | 0+9 1+8 | 1+17 | 1:17:43.7 | +3:42.7 | |
19.1 | FIALKOVÁ Paulína | 0+3 0+3 | |||||
19.2 | GEREKOVÁ Janka | 0+2 0+2 | |||||
19.3 | KAZÁR Matej | 0+1 0+0 | |||||
19.4 | OTČENÁŠ Martin | 0+3 1+3 | |||||
18. | 16 | FÍNSKO | 0+7 1+6 | 1+13 | 1:18:47.3 | +4:46.3 | |
16.1 | LAUKKANEN Mari | 0+2 0+1 | |||||
16.2 | MÄKÄRÄINEN Kaisa | 0+3 0+2 | |||||
16.3 | HIIDENSALO Olli | 0+1 1+3 | |||||
16.4 | GRONMAN Tuomas | 0+1 0+0 | |||||
19. | 13 | JAPONSKO | 0+1 0+3 | 0+4 | 1:18:56.9 | +4:55.9 | |
13.1 | TACHIZAKI Fuyuko | 0+0 0+1 | |||||
13.2 | TANAKA Yurie | 0+0 0+1 | |||||
13.3 | TACHIZAKI Mikito | 0+0 0+1 | |||||
13.4 | NAGAI Junji | 0+1 0+0 | |||||
20. | 20 | POĽSKO | 0+2 1+8 | 1+10 | 1:19:18.1 | +5:17.1 | |
20.1 | NOWAKOWSKA Weronika | 0+0 1+3 | |||||
20.2 | GUZIK Krystyna | 0+0 0+0 | |||||
20.3 | SZCZUREK Lukasz | 0+2 0+3 | |||||
20.4 | GUZIK Grzegorz | 0+0 0+2 | |||||
21. | 23 | EST | ESTÓNSKO | 0+1 1+4 | 1+5 | 1:20:09.8 | +6:08.8 |
23.1 | LEHTLA Kadri | 0+1 0+0 | |||||
23.2 | BEILMANN Meril | 0+0 0+0 | |||||
23.3 | ZAHKNA Rene | 0+0 0+1 | |||||
23.4 | ERMITS Kalev | 0+0 1+3 | |||||
22. | 18 | RUMUNSKO | 0+4 2+6 | 2+10 | +1 kolo | ||
18.1 | PISCORAN Luminita | 0+0 1+3 | |||||
18.2 | CIRSTEA Florina | 0+2 0+0 | |||||
18.3 | BUTA George | 0+1 0+0 | |||||
18.4 | PUCHIANU Cornel | 0+1 1+3 | |||||
23. | 24 | LITVA | 4+5 3+11 | 7+16 | +1 kolo | ||
24.1 | RASIMOVIČIUTÉ Diana | 0+0 0+2 | |||||
24.2 | KOČERGINA Natalia | 0+0 1+3 | |||||
24.3 | KAUKÉNAS Tomas | 0+2 1+3 | |||||
24.4 | STROLIA Vytautas | 4+3 1+3 | |||||
24. | 21 | JUŽNÁ KÓREA | 0+5 1+9 | 1+14 | +1 kolo | ||
21.1 | MUN Ji-Hee | 0+1 0+3 | |||||
21.2 | KO Eunjung | 0+1 0+1 | |||||
21.3 | KIM Jongmin | 0+1 1+3 | |||||
21.4 | LEE In-Bok | 0+2 0+2 | |||||
25. | 22 | LOTYŠSKO | 1+6 1+5 | 2+11 | +1 kolo | ||
22.1 | BENDIKA Baiba | 0+0 0+1 | |||||
22.2 | JUSKANE Zanna | 1+3 0+1 | |||||
22.3 | SLOTINŠ Roberts | 0+1 1+3 | |||||
22.4 | PATRIJUKS Aleksandrs | 0+2 0+0 |